Головна > Новини > 21 лютого – Міжнародний день рідної мови

21 лютого – Міжнародний день рідної мови

лютого 16, 2017

1424504087

“Мови – це важливо!” – цей вислів обрано ЮНЕСКО гаслом Міжнародного дня рідної мови, який усе людство святкує 21 лютого. Це свято було проголошене на ХХХ сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО, яка відбулася 26 жовтня – 17 листопада 1999 року в Парижі. Міжнародний день рідної мови був установлений з метою вшанування пам’яті загиблих захисників бенгальської мови в Республіці Бангладеш, де 21 лютого 1952 року з нечуваною жорстокістю розстріляли студентів-демонстрантів. Метою Міжнародного дня рідної мови є сприяння мовній різноманітності світу і стимулювання вивчення іноземних мов населенням різних країн. ЮНЕСКО виступило за зближення культур і їх активну взаємодію, зокрема, у мовних питаннях, оскільки саме мови лежать ув основі духовної спадщини планети. Україна забезпечує необхідні умови для утвердження державності української мови та вільного розвитку всіх національних мов на її території, стимулює вивчення мов міжнародного спілкування.

Лист Державної наукової установи “Інститут змісту освіти” від 15.02.2017 №2.1/10-249 “Про відзначення Міжнародного дня рідної мови”