Головна > Новини > У Чернігові завершився фінальний етап ІІІ Всеукраїнського турніру юних філософів та релігієзнавців

квітня 22, 2017

IMG_9615Упродовж 19–22 квітня 2017 року в Чернігові проходив фінальний етап ІІІ Всеукраїнського турніру юних філософів та релігієзнавців, у якому взяли участь 73 учні 8–11 класів, представники п’ятнадцяти команд з Донецької, Волинської, Житомирської, Хмельницької, Івано-Франківської, Миколаївської, Тернопільської, Чернігівської областей та міст Полтави, Сум, Черкас,  Харкова.

Турнір організований Міністерством освіти і науки України спільно з Управлінням освіти і науки Чернігівської обласної державної адміністрації, Чернігівським обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти імені К.Д. Ушинського, Всеукраїнським благодійним фондом «Східноєвропейська гуманітарна місія». Координатор турніру – Раїса Іванівна Євтушенко, головний спеціаліст департаменту загальної середньої та дошкільної освіти Міністерства освіти і науки України, заступник голови оргкомітету фінального етапу ІІІ Всеукраїнського турніру юних філософів та релігієзнавців.

Інтелектуальні змагання відбувалися на базі Чернігівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені К.Д. Ушинського (ректор – Анатолій Андрійович Заліський, кандидат філософських наук, доцент, заслужений працівник освіти України). Заклад гостинно прийняв учасників турніру й на високому рівні забезпечив умови перебування гостей з усієї України.

Упродовж  чотирьох днів представники із Заходу і Сходу, із Центру і Півдня України змагалися у філософських знаннях, навичках публічно відстоювати власну та колективну думку, умінні виступати єдиною командою, адже під час змагань видно як кожного, так і всю команду!

Непростим виявилось і завдання для членів журі: із-поміж сильних команд визначити найсильніших. Оцінювання учасників у чвертьфіналі та півфіналі, обґрунтування виставлених балів, формування запитань, що допомагали встановити рівень готовності та обізнаності членів команд і,  нарешті, визначення переможців у фіналі – такі відповідальні  завдання виконувало компетентне журі, до складу якого увійшли викладачі вищих навчальних закладів, методисти обласних інститутів післядипломної педагогічної освіти, досвідчені вчителі, представники Громадської ради з питань співпраці із Церквами і релігійними організаціями при Міністерстві освіти і науки України. Очолила всеукраїнське журі Людмила Леонідівна Хоружа, завідувач кафедри теорії та історії педагогіки Київського університету імені Бориса Грінченка, доктор педагогічних наук, професор.

Інтелектуальні пристрасті розгорілися вже з перших боїв. Турнір був захопливим, феєричним і надзвичайно напруженим. Кожна команда змагалася в кількох відбіркових групах, виконуючи різні ролі: доповідачів, опонентів і рецензентів. Юні філософи та релігієзнавці демонстрували не тільки фантастичне знання матеріалу, який часто виходив за рамки навчальної програми, але й уміння мислити по-філософськи, майстерне володіння словом, толерантне ведення дискусії, цілеспрямованість у досягненні мети. Школярі оперували фактами з філософії та релігієзнавства, цитували відомих учених, філософів, логічно доводили свою думку й артистично відправляли в інтелектуальний нокаут опонентів.

На урочистому закритті турніру, який відбувся 22 квітня в Чернігівському обласному Палаці для дітей та юнацтва, лунали теплі слова й щирі побажання подальших успіхів школярам, ліцеїстам, гімназистам та їхнім наставникам.

У важкій, напруженій боротьбі дипломи  першого ступеня вибороли команди: «Sensus» (Волинська область); «Діти Світла» (Снятинський район Івано-Франківської області); «Голос Феміди» (Житомирська область).

Дипломом другого ступеня нагороджено команди:

«ОНІКС» Комунальної установи Сумська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 7 імені Максима Савченка Сумської міської ради; «Лідер» Полтавської області; збірну команду м. Сум «Viktoria»; «Кворум» м. Черкас.

Дипломи третього ступеня було вручено командам:

«Агапе» м. Харкова і «Шукачі істини» Комунальної установи Сумська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №15 ім. Д. Турбіна.

Дипломами четвертого ступеня нагороджені команди:

«Нова генерація» (Первомайська гімназія Первомайської міської ради Миколаївської області); команда Комунального закладу Тернопільської обласної ради «Колегіум-інтернат «Знамення» з поглибленим вивченням предметів духовно-просвітницького спрямування; «Встав і вийшов у нірвану!» (м. Харків); збірна команда Чернігівської області «КЛюЧ»; «Раціо» (Хмельницька область); «Віра, Надія та Любов» (Донецька область).

Святковий настрій учасникам заходу подарували кращі творчі колективи Чернігівщини.

Інтелектуальний марафон завершився, закінчилися бої, вщухли емоції, але позитивні та приємні враження про нього залишаться в спогадах. Є надія, що юні філософи та релігієзнавці, здобувши важливий досвід, оберуть у майбутньому історичні, політологічні, юридичні, дипломатичні, журналістські професії. І правильний вибір приведе їх до успіху, адже цей турнір – перший щабель у професійному становленні особистості і, безперечно, початок втілення мрії.

У піднесеному настрої, сповнені гарних вражень та позитивних емоцій, юні філософи та релігієзнавці поверталися до своїх домівок, сподіваючись на зустріч у наступному турнірі.