Головна > Новини > З’їзд українських педагогів

З’їзд українських педагогів

червня 30, 2017

DSCN8739В останні дні червня в Національному університеті «Острозька академія» відбулося відкриття Першого Всеукраїнського з’їзду педагогів із проблеми духовно-морального виховання дітей.

У роботі з’їзду взяли участь і делегати від Чернігівської області: старший викладач кафедри педагогіки, дошкільної та початкової освіти  Чернігівського ОІППО імені К.Д. Ушинського Людмила Іваненко, методист відділу освіти ЧРДА Валентина Білан, вчителі Довжицького НВК Олена Чупайленко та Світлана Лебедюк.

На початку заходу у студентсько-викладацькому храмі на честь преподобного Федора Острозького архієпископ Рівненський і Острозький Іларіон у співслужінні настоятеля протоієрея Василія Жуковського та кліриків провели молебень.

Учасників з’їзду привітали директор Департаменту загальної середньої та дошкільної освіти МОН України Юрій Кононенко, народний депутат України, голова Міжфракційного депутатського об’єднання «За духовність, моральність та здоров’я України» Павло Унгурян, голова Громадської ради з питань співпраці з Церквами та релігійними організаціями при МОН України, радник Міністра МОН України Володимир Марущенко.

«Стан, проблеми і перспективи духовно-морального виховання дітей та молоді в Україні» – саме під такою назвою розпочав свою роботу з’їзд. На відкритті ректор «Острозької академії» Ігор Пасічник зауважив, що на нинішньому історичному етапі в Україні вкрай важливо приділити особливу увагу вихованню нового покоління. Важливим, щоб у цій справі об’єднали свої зусилля як релігійні організації, так і державні структури та освітні заклади. І «Острозька академія» готова подавати приклад такої співпраці.

Під час пленарного засідання обговорили духовно-моральні засади виховання в дошкільних, загальноосвітніх та вищих закладах освіти. Також йшлося про духовну сферу в парадигмі розвитку всього українського суспільства.

Метою з’їзду стало здійснення аналізу стану духовно-морального виховання дітей, підлітків та молоді, розкриття проблем та окреслення перспектив викладання предметів духовно-морального спрямування в Україні.

Під час заходу працювали секції різних напрямів, виставка науково-методичного забезпечення духовно-морального спрямування. Педагогами було відмічено матеріали з Чернігівщини як одні з кращих. На секційних заняттях було репрезентовано досвід роботи з духовно-морального виховання дошкільних навчальних закладів Чернігівського району.

Після обговорення питань щодо стану духовно-морального виховання у вітчизняних дошкільних, загальноосвітніх, професійно-технічних та вищих навчальних закладах, статусу педагога з предметів духовно-морального спрямування, перспектив здійснення духовно-морального виховання дітей і молоді та викладання відповідних предметів у контексті концепції нової української школи, механізмів упровадження предметів духовно-морального спрямування у дошкільних, загальноосвітніх, професійно-технічних та вищих закладах освіти, правового, кадрового, методичного та фінансового забезпечення викладання цих предметів у закладах освіти, підготовки, перепідготовки та вдосконалення педагогів зазначених курсів, інтеграції матеріалів духовно-морального спрямування у навчально-виховний процес, викладено та схвалено резолюцію першого Всеукраїнського з’їзду педагогів з предметів духовно-морального спрямування, яка адресована Громадській раді з питань співпраці з Церквами та релігійними організаціями при Міністерстві освіти і науки України, Міністерству освіти і науки України, Міністерству з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України, обласним, Київській міській держадміністраціям, обласним радам, іншим органам місцевого самоврядування, органам управління освітою, обласним інститутам післядипломної педагогічної освіти, керівникам закладів освіти, представникам релігійних і громадських організацій, керівникам вищих навчальних закладів, релігійним організаціям, та представникам усіх закладів освіти.

Людмила Іваненко, старший викладач

кафедри педагогіки,