Головна > Новини > Тренінг для вчителів пілотних шкіл Чернігівської області з питань упровадження проекту нового Державного стандарту початкової загальної освіти

липня 18, 2017

IMG_20170717_120446Проект нового Державного стандарту навчання у початковій школі будуть випробовувати і на Чернігівщині.

Право здійснювати експеримент всеукраїнського рівня з пілотування проекту Державного стандарту початкової загальної освіти вибороли заклади  м. Чернігова, м. Ніжина, м. Прилуки та смт. Ріпки.

17 липня 2017 року розпочав роботу тренінг для вчителів пілотних шкіл Чернігівської області з питань упровадження проекту нового Державного стандарту початкової загальної освіти, у якому беруть участь 12 педагогічних працівників, серед яких 8 вчителів початкових класів та 4 наставники (заступники директорів шкіл), що будуть брати участь у пілотуванні Модельної навчальної програми за проектом нового Державного стандарту початкової загальної освіти, а також педагогічні працівники Чернігівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти   імені К.Д. Ушинського.

Організатори заходу:

• Міністерство освіти і науки України;

• Інститут модернізації змісту освіти Міністерства освіти і науки України;

• Всеукраїнський фонд «Крок за кроком»;

• Управління освіти і науки Чернігівської обласної державної адміністрації;

• Чернігівський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти  імені К.Д. Ушинського.

Цілі тренінгу:

• ознайомити учасників тренінгу з проектом нового Державного стандарту початкової загальної освіти та модельною освітньою програмою;

• поглибити розуміння інтегрованого підходу в навчанні молодших школярів;

• розвинути навички планування в умовах інтегрованого підходу та оцінювання освітніх досягнень учнів;

• ознайомитися з особливостями організації освітнього середовища, орієнтованого на дитину відповідно до проекту нового Державного стандарту початкової загальної освіти.

Пілотні школи:

• Чернігівська ЗОШ І ступеня № 25;
  • Прилуцька ЗОШ І-ІІІ ст. №7 Прилуцької міської ради Чернігівської області;
  • Ріпкинська ЗОШ  І-ІІІ ст. №2 Ріпкинського району Чернігівської області;
  • Ніжинська ЗОШ І-ІІІ ст. № 10 Ніжинської міської ради Чернігівської області.

Під час відкриття тренінгу із вступним словом до вчителів пілотних шкіл Чернігівської області з питань впровадження проекту нового Державного стандарту початкової загальної освіти звернувся начальник Управління освіти і науки Чернігівської обласної адміністрації, Конопацький Микола Анатолійович.

Микола Анатолійович зазначив, що сучасна школа не задовольняє повністю потреби дитини, батьків, країни, тому наразі до впровадження освітніх реформ має долучитися вся українська громада. І саме консолідація відповідального вчительства, громади та влади стане запорукою розбудови Нової української школи. Однак проведення реформ не можливе без відповідної підготовки педагогічних працівників. Саме тому на вчителів пілотних шкіл, як першопрохідців, покладена велика відповідальність.

Учасники тренінгу мали можливість висловити свої думки з приводу реформи початкової освіти. За їхніми словами, всі, як вчителі, так і батьки, усвідомлюють, що школу потрібно змінювати. І не зважаючи на те, що бути першими – надзвичайно важко, однак вчителі готові брати на себе відповідальність і впроваджувати реформи в життя.

Теоретичні засади Нової української школи перед учасниками розкрив

В.М. Довбня – проректор ЧОІППО імені К.Д. Ушинського, доктор філософських наук, доцент.

Представили проект нового Державного стандарту початкової загальної освіти:

В.В. Бурнос – завідувач відділу дошкільної та початкової освіти ЧОІППО імені К.Д. Ушинського.

Л.М. Шоколенко – методист відділу дошкільної та початкової освіти ЧОІППО імені К.Д. Ушинського.

Особливості організації освітнього середовища відповідно до вимог проекту нового Державного стандарту початкової загальної освіти опрацювала з учасниками Т.Ф. Красногор, методист відділу дошкільної та початкової освіти ЧОІППО імені К.Д. Ушинського.

Учасниками тренінгу підбито підсумки роботи першого дня.

IMG_20170717_100744

IMG_20170717_120446