Головна > Новини > Дошкільнятам – освіта для сталого розвитку

Дошкільнятам – освіта для сталого розвитку

вересня 6, 2017

Інформуємо Вас, що Інститут педагогіки НАПН України й громадська організація «Вчителі за демократію та партнерство» за підсумками міжнародного проекту «Освіта для сталого розвитку в дії» презентують інноваційну освітню програму для дитячих садків «Дошкільнятам – освіта для сталого розвитку» та запрошують спеціалістів із питань дошкільної освіти, працівників дошкільних навчальних закладів нашого регіону приєднатися до творення позитивних змін у дошкільній освіті.

Мета програмисприяти формуванню в дошкільників мотивації до дій і моделей поведінки, орієнтованих на сталий стиль життя. Зокрема, розвиток і формування в дітей навичок ресурсозбереження, ефективного спілкування та гармонійних стосунків з оточуючими.

Програму розраховано на дітей 4-го – 6-го року життя, вона є частиною цілісного курсу з освіти для сталого розвитку, за програмою вже працюють понад 700 дитячих садочків у різних областях України. Програма має повне методичне забезпечення: посібники для педагогів із ґрунтовним описом моделей роботи з дітьми (окремі матеріали для старшого, середнього й молодшого віку) в рамках програми, методичними рекомендаціями й комплектами дидактичних матеріалів.

Програма «Дошкільнятам – освіта для сталого розвитку» побудована на сучасних інноваційних педагогічних концепціях, відмінних від традиційного навчання. Саме тому автори-розробники член-кореспондент НАПН України, доктор пед. наук Олена Пометун і доктор пед. наук Наталія Гавриш рекомендують вихователям, методистам пройти спеціальний тренінг, який допомагає вихователям набути нових професійних знань, навичок і умінь, необхідних для втілення програми. Учасники тренінгів знайомляться із структурою, змістом освітньої програми, опрацьовують методику її реалізації в діяльності дошкільних навчальних закладів.

Тренінги проводяться на базі Інституту педагогіки НАПН України протягом всього навчального року приблизно раз на місяць.

Детальніше познайомитись із матеріалами програми та інформацією щодо тренінгів можна на сторінці

на сайті www.esd.org.ua (у розділі «Посібники і програм»),

а також на сторінці проекту у соцмережі facebook.

Просимо Вас сприяти поширенню інформації про ці можливості для професійного розвитку працівників дошкільної освіти та участі представників нашого регіону в тренінгах.

Додаткова інформація за телефоном 050 362 57 78, контактна особа – Ірина Баранова.

Методист відділу

дошкільної та початкової освіти                                                  Н.М. Жеребцова