Головна > Новини > Інформація про обласний семінар директорів опорних шкіл освітніх округів

Інформація про обласний семінар директорів опорних шкіл освітніх округів

жовтня 11, 2017

20171010_12141110 жовтня 2017 року на базі Чернігівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені К.Д. Ушинського відбувся обласний семінар директорів опорних шкіл освітніх округів на тему: «Опорна школа освітнього округу як заклад освіти інноваційного типу».  У семінарі взяли участь 28 осіб. Серед них – директори, заступники директорів опорних навчальних закладів освітніх округів, які мають статус юридичної особи згідно з рішеннями органів місцевого самоврядування з районів та  об’єднаних територіальних громад, а також керівники навчальних закладів, які подали документи до органів місцевого самоврядування для розгляду про отримання навчальним закладом статусу опорного в освітньому окрузі.

Семінар відкрив Конопацький М.А., начальник Управління освіти і науки Чернігівської облдержадміністрації. У виступі Микола Анатолійович акцентував увагу керівників шкіл на державній політиці щодо реалізації права кожної дитини на якісну освіту в загальноосвітніх навчальних закладах області, процесах створення опорних шкіл, вимогах до організації їх діяльності, ролі вчителя у створенні освітньо-виховного середовища в закладі освіти.

Заліський А.А., ректор Чернігівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені К.Д. Ушинського, підкреслив важливість процесу створення опорних шкіл як інноваційних закладів освіти, розробки чіткої стратегії їх діяльності,  виваженості дій з відбору інновацій для подальшого їх упровадження у практику роботи, значення матеріально-технічної бази навчальних кабінетів для формування умінь та навичок учнів.

На впровадженні технологій освітнього маркетингу зупинилася Усік І.А., завідувач відділу керівних кадрів та координації діяльності методичних кабінетів (центрів). Вона зазначила, що в умовах розбудови нової української школи керівник повинен уміти аналізувати діяльність навчального закладу, для забезпечення якісних освітніх послуг, підготовки конкурентоспроможного випускника, враховуючи потреби ринку праці.

Ралко В.М., директор Бобровицької ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 Бобровицького району, поділився думками  щодо проведення SWOT-аналізу (визначення сильних, слабких сторін, можливостей та загроз)  роботи школи  та його значенні для визначення перспектив її діяльності.

Досвід роботи опорного навчального закладу щодо підтримки позитивного іміджу в освітньому окрузі презентувала Гетьман О.Д., заступник директора з навчально-виховної роботи Менської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів ім. Т.Г. Шевченка Менської районної ради. Ця школа має статус юридичної особи згідно з рішенням сесії Менської районної ради.

Алгоритм підготовки матеріалів на конкурс із здобуття гранту розкрив Кравченко С.В., заступник директора з навчально-методичної роботи Ладанської гімназії Прилуцького району (презентацію можна переглянути за посиланням: http://choippo.edu.ua/?page_id=9299).

З метою організації роботи щодо підвищення професійного рівня керівників опорних навчальних закладів освітніх округів проведено анкетування.

1711201417

20171010_111344

20171010_110606

20171010_121411

20171010_132800

IMG_20171010_110550

IMG_20171010_113714

Коментувати не дозволено.