Головна > Новини > Всеукраїнська благодійна організація «ІНСТИТУТ МІСЦЕВОГО РОЗВИТКУ»

Всеукраїнська благодійна організація «ІНСТИТУТ МІСЦЕВОГО РОЗВИТКУ»

листопада 9, 2017

Вперше в Україні! 15 листопада 2017 р. відкривається інноваційний освітній стартап з енергоефективності та житлово-комунального управління.

City Sustainable Development Concept IllustrationВБО ІМР протягом останніх 5 років упроваджує у закладах загальної середньої освіти України проект «Енергоефективні школи: нова генерація» (далі – Проект), який націлений на підвищення обізнаності школярів, їхніх батьків і вчителів, місцевих громад щодо ключових питань енергоефективності і енергозбереження, формування активної громадської позиції і відчуття особистої відповідальності за свій будинок, місто, країну.

Навчальний компонент Проекту передбачає опанування учнями 6-8 класів закладів загальної середньої освіти курсу за вибором «Основи енергопостачання та енергозбереження» і учнями 9-11 класів факультативного курсу «Абетка з основ житлово-комунального управління». Обидва курси схвалені для використання у загальноосвітніх навчальних закладах Міністерством освіти і науки України (листи № 2.1/12-Г-100 від 04.12.2015 р. № 2.1/12-Г-268 від 02.06.2016 р.).

Досвід упровадження зазначених навчальних курсів у більш ніж 300 школах України свідчить про те, що за рахунок зміни поведінкових установок і впровадження мало витратних заходів організаційного характеру у закладах загальної середньої освіти та оселях учнів досягається вимірюваний ефект – зменшення споживання енергоресурсів до 10% базового рівня споживання.

Приєднання закладів загальної середньої освіти до Проекту «Енергоефективні школи: нова генерація» відкриває перед окремими містами і областю загалом реальні можливості:

- знизити споживання енергоресурсів у секторі громадських будівель (за час реалізації Проекту школи-учасниці зекономили близько 1 млн. грн. тільки на зменшенні споживання електроенергії);

-  поліпшити свій імідж, як активних учасників загальнонаціонального руху до енергоефективності та підвищити свою спроможність до залучення інвестицій у заходи з енергозбереження у комунальному секторі;

-   сприяти просуванню освітньої реформи та реалізації підходів «Нової української школи;

-  кількісно вимірювати й обґрунтовувати ефект від навчальних заходів Проекту, який може бути використано в рамках Угоди мерів для звітів за Планами дій зі сталого енергетичного розвитку міст і місцевих програм із енергоефективності;

-   брати участь у публічних заходах та інформаційних кампаніях Проекту.

ВБО ІМР інформує Вас, що наразі інноваційна онлайн-платформа дистанційного навчання energyschool.org.ua відкривається для загального використання, і будь-яка школа України абсолютно безкоштовно та на самостійній основі отримує можливість впроваджувати навчальні курси «Основи енергопостачання та енергозбереження» для учнів 6-8 класів і «Абетка з основ житлово-комунального управління» для учнів 9-11 класів.

Для учнів шкіл, які приєднаються до Проекту за допомогою онлайн-платформи дистанційного навчання у 2017-2018 н.р. передбачається проведення низки конкурсів і змагань, переможці яких отримають енергоефективні подарунки. ВБО ІМР забезпечить технічну і консультативну підтримку всього процесу впровадження навчальних курсів.

Контактна особа від ВБО ІМР – Надія Сильченко, координатор впровадження освітніх програм, тел. 097-731-46-68 електронна адреса: sylehenko@mdi.org.ua.

У випадку подання заявки від закладу освіти про залучення до Проекту консультант з питань підключення школи до обраного курсу зв’яжеться з навчальним закладом та у разі необхідності надасть інформаційну та консультативну допомогу у створенні зручного графіка навчання, пілотних класів, акаунтів вчителів і учнів щодо запуску навчального процесу.

Служба технічної підтримки: support@energyschool.org.ua

Телефон технічної підтримки: +38063 824 54 72