Головна > Новини > Інформація про заняття Школи резерву керівних кадрів закладів загальної середньої освіти

листопада 10, 2017

IMG_06248-9 листопада 2017 року на базі ЧОІППО імені К.Д. Ушинського відбулися заняття Школи резерву керівників закладів загальної середньої освіти з питань «Науково-методична робота з педагогічними кадрами у школі» та «Соціально-психологічні аспекти управлінської діяльності на сучасному етапі розвитку закладу загальної середньої освіти». На навчанні були присутні 30 слухачів Школи резерву (освітяни з районів, міст та громад області).

Відкрив заняття Заліський А.А., ректор інституту, кандидат філософських наук, доцент, який ознайомив слухачів із сучасними тенденціями розвитку освіти в Україні і регіоні, з основними положеннями Закону України «Про освіту» щодо питань управлінської діяльності та іншими нормативно-правовими документами освітньої галузі.

Методистами інституту було розкрито питання: «Системний підхід до організації та діяльності методичних формувань у закладах загальної середньої освіти» (Бойко Л.М., методист відділу керівних кадрів та координації діяльності методичних кабінетів (центрів)); «Атестація як один із засобів стимулювання творчого зростання педагогів» (Усік І.А., завідувач відділу керівних кадрів та координації діяльності методичних кабінетів (центрів)); «Перспективний педагогічний досвід: технологія вивчення, узагальнення, поширення та впровадження у практичну діяльність» (Донець Т.П., старший викладач кафедри педагогіки, дошкільної та початкової освіти); «Інноваційна діяльність у закладі освіти. Організація дослідно-експериментальної роботи в школі» (Покришка В.О., методист відділу керівних кадрів та координації діяльності методичних кабінетів (центрів)).

На практичному занятті, яке відбулося в колегіум №11 м. Чернігова Чернігівської міської ради, керівник закладу Рубан С.В. і заступник директора Кравченко Л.І. поділилися досвідом інноваційних підходів до організації науково-методичної роботи з педагогічними кадрами, до структурування та алгоритму методичної діяльності в колегіумі,  ознайомили з особливостями підвищення професійного рівня педагогів, формуванням оптимальної структури їх методичної підготовки. Педагогічний вернісаж методичних знахідок і напрацювань («Використання акметехнологій в освітньому процесі – запорука професійного зростання вчителя», «Оптимізація процесу вивчення біології шляхом підвищення мотивації») представили учителі колегіуму Капелюха Г.М. (учитель початкових класів) та Саволєй Д.Г. (учитель біології).

Заняття другого дня розпочалися на базі ЧОІППО імені К.Д. Ушинського з теми «Позитивний соціально-психологічний клімат – один із вирішальних факторів успішної діяльності педагогічного колективу», яку розкрила Лисенко І. В., проректор інституту, кандидат педагогічних наук, доцент.

Підтвердженням цієї тези став виступ Ковди О.В., практичного психолога Киїнської ЗОШ І-ІІІ ст. Чернігівської районної ради, з презентацією досвіду «Система співпраці директора школи і практичного психолога – важливий чинник психолого-педагогічного забезпечення освітнього процесу».

Науковцями та викладачами кафедри психології було розглянуто блок питань щодо соціально-психологічних аспектів управлінської діяльності на сучасному етапі розвитку закладів загальної середньої освіти, зокрема:

• «Психологічна готовність керівників закладів загальної середньої освіти до управління» – Подорога Т. В., старший викладач;
  • «Роль директора школи у створенні здорового мікроклімату в колективі. Технології подолання міжособистісних конфліктів» –   Журов В.В., к.психол.н., доцент;
  • «Основи психотехнологій управлінського та ділового спілкування. Складові спілкування: перцептивна, комунікативна, інтерактивна» – Чепурна Г.Л., к.психол.н., завідувач кафедри психології;
  • «Попередження емоційного вигорання та професійної деформації педагогічних працівників засобами арттерапії» – Денисова І.В., старший викладач.

Зазначені проблеми розглядалися у практичному застосуванні: для  слухачів Школи резерву було проведено психологічні тренінги, ознайомлено з інноваційними методиками і технологіями міжособистісних стосунків та ділового спілкування.

Методист відділу керівних кадрів та координації діяльності методичних

кабінетів (центрів)

Покришка В.О.