Головна > Новини > ІІІ Міжнародний конгрес зі спеціальної педагогіки, психології та реабілітології «Інклюзія в новій українській школі: виклики сьогодення»

листопада 14, 2017

23376212_1694027053976055_3297763993073762280_n10 листопада 2017 року завідувач відділу інтернатних закладів та інклюзивного навчання Зленко Л.О. та методист цього ж відділу Олешко К.Ю. взяли участь у ІІІ Міжнародному конгресі зі спеціальної педагогіки, психології та реабілітології «Інклюзія в новій українській школі: виклики сьогодення», присвяченому соціально-педагогічним, психологічним і нормативно-правовим аспектам впровадження інклюзивної освіти в Україні, у якому взяли участь понад 600 працівників освітньої сфери. phoca_thumb_m_11_10_inkliuziia_05Звертаючись до учасників, Перша леді України наголосила на важливості проведення такого заходу, який об’єднує науковців та практиків навколо вирішення актуальних питань у сфері формування інклюзивного освітнього середовища. Марина Порошенко зазначила, що у межах реформи інклюзивної освіти в Україні на законодавчому рівні було закріплено і гарантовано державою право дітей з особливими освітніми потребами нарівні зі своїми однолітками навчатися в умовах інклюзивного середовища. Під час конгресу обговорювалися нормативно-правові засади інклюзивного навчання, процеси деінституалізації в освіті дітей з особливими освітніми потребами, а також сучасні аспекти реабілітації «особливих» учнів та підготовка фахівців і підвищення кваліфікації освітян.

phoca_thumb_m_11_10_inkliuziia_15Уся робота Конгресу була розподілена на шість головних напрямків: теоретичні та правові засади інклюзивної освіти; організаційні та соціальні аспекти інклюзивного навчання; деінституціалізація освіти дітей з особливими потребами; змістові аспекти і технологічні напрями реабілітації дітей з особливими потребами; співпраця фахівців різного профілю в інклюзивному навчальному закладі; підготовка фахівців з інклюзивного навчання.

У рамках заходу науковими співробітниками лабораторії олігофренопедагогіки Інституту спеціальної педагогіки НАПН України проведено серію майстер-класів, воркшопів, панельних дискусій і тренінгів як для педагогів, так і для батьків дітей з особливими потребами.

phoca_thumb_m_11_10_inkliuziia_19Учасники Конгресу обговорювали питання найкращих методик навчання дітей з різними типами особливих потреб, альтернативні підходи до роботи з такими дітьми, нормативні особливості впровадження нових освітніх технологій тощо.

Захід пройшов за підтримки Міністерства освіти, Департаменту освіти КМДА, Інституту спеціальної педагогіки НАПН України, Київського університету Бориса Грінченка, Всеукраїнського фонду «Крок за кроком» і Національної асамблеї людей з інвалідністю України.