Головна > Новини > Інформація про обласний семінар з естетичного виховання

Інформація про обласний семінар з естетичного виховання

листопада 30, 2017

PB28010828-29 листопада 2017 року на базі Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т.Г. Шевченка відбувся обласний семінар керівників районних (міських), методоб’єднань учителів музичного, образотворчого мистецтв і художньої культури та представників об’єднаних територіальних громад з теми «Естетичне виховання: теорія та методика викладання» (32 учасники).

Відкрила семінар Лисенко І.В., проректор ЧОІППО  імені К.Д. Ушинського, канд.пед.наук, доцент.

Бібліографічний огляд нової літератури з предметів естетичного циклу провела Трухан А.В., головний бібліотекар наукової бібліотеки Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т.Г. Шевченка.

З лекцією «Роль музичного мистецтва у формуванні соціально-активної особистості» виступила Грисюк О.М., канд.пед.наук, доцент кафедри мистецьких дисциплін Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т.Г. Шевченка.

Семінарське заняття з теми «Декоративно-прикладне мистецтво як дієвий засіб виховання національно-патріотичної свідомості у навчальних закладах загальної середньої освіти» провела Пильцова Н.В., учитель образотворчого мистецтва Чернігівської ЗОШ І-ІІІ ст. № 19 Чернігівської міської ради.

Керівник студентського соціального театру «EX LIBRIS» Каранда М.В., канд.філософ.наук, доцент кафедри філософії та культурології Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т.Г. Шевченка, виступила з доповіддю «Соціальний театр як ефективна модель естетичного виховання», логічним продовженням якої у актовій залі закладу був показ вистави студентського соціального театру «EX LIBRIS» за мотивами драми Наталії Ворожбит «Золота рибка» (актори – студенти університету). Після вистави відбулося обговорення та аналіз засобів художньої виразності роботи соціального театру, у якому взяли участь учасники семінару, студенти та викладачі університету.

З лекцією «Формування почуття гумору засобами естетичного виховання» виступила Столяр Л.Б., доктор філософ. наук, професор, завідувач кафедри філософії та культурології Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т.Г. Шевченка.

Семінарське заняття з теми «Вертеп як історична театральна форма інтеграції духовної та соціальної складової естетичного виховання» презентував Новак А.А., музичний режисер студентського соціального театру «EX LIBRIS».

Практичне заняття на тему «Методика організації та проведення вистави-ігротеки» провела Аксюта С.Р., тренер з анімації приватної агенції «Діас». Заняття розроблено на матеріалі досвіду виховної роботи із соціально незахищеними категоріями дітей громадської організації «Міський молодіжний центр «Жменя».

Висловлюємо щиру подяку Національному університету «Чернігівський колегіум» імені Т.Г. Шевченка та громадській організації «Міський молодіжний центр «Жменя» за співпрацю у проведенні обласного семінару.

PB280150

PB290163