Головна > Новини > Обласний турнір юних винахідників і раціоналізаторів для учнів 9-11-х класів закладів загальної середньої освіти 2017-2018 н.р.

грудня 4, 2017

IMG_20171201_145331_HDR01 грудня 2017 року на базі Чернігівського національного технологічного університету відбувся обласний турнір юних винахідників і раціоналізаторів для учнів 9-11 класів закладів загальної середньої освіти Чернігівської області. Учасниками турніру стали учнівські команди Новобиківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Бобровицької районної ради, Куликівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Куликівської районної ради та команда вихованців ОКПНЗ «Чернігівська МАН учнівської молоді».

Відкрили турнір і привітали учасників змагання Шкарлет Сергій Миколайович – співголова оргкомітету, ректор Чернігівського національного технологічного університету, доктор економічних наук, професор; Довбня Віктор Миколайович – проректор Чернігівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені К. Д. Ушинського, доктор філософських наук; Давиденко Андрій Андрійович – голова журі турніру, завідувач кафедри природничо-математичних дисцилін та методики їх викладання, доктор педагогічних наук, професор.

Оцінювало розв’язки творчих задач, запропонованих учням, здійснювалось фаховим журі, до складу якого входили науковці Чернігівського національного технологічного університету та Чернігівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені К.Д.Ушинського.

Із перших хвилин турніру учасники включились у змагання. Перебіг усіх боїв був захопливим і надзвичайно напруженим. Кожна команда виконувала різні ролі – винахідників, патентознавців і технологів.

Юні винахідники і раціоналізатори демонстрували не тільки відмінні знання з фізики, які часто виходили за рамки навчальної програми, але й уміння творчо та нестандартно мислити, майстерне володіння словом, толерантність у веденні дискусії. Школярі презентували цікаві розв’язки запропонованих їм задач турніру (окремі задачі взяті з ХХ Всеукраїнського ТЮВіР): «Імітатор присутності господарів», «Сигнал про попадання зайвого світла в об’єктив», «Локація велосипедистів та пішоходів», «Тихий зволожувач повітря», «Відлякувач синиць», «Безпечний столик для ноутбука», «Антипідгорач», «Град», «Очищувач повітря в кімнаті від пилу», «Запобігання гучності розмови».

За підсумком змагань першою стала учнівська команда Куликівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Куликівської районної ради, другою – команда вихованців ОКПНЗ «Чернігівська МАН учнівської молоді», третій результат у команди Новобиківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Бобровицької районної ради.

Після закінчення турніру науковці Чернігівського національного технологічного університету провели для учасників змагання екскурсії навчальними лабораторіями навчального закладу.

IMG_20171201_145043_HDR

IMG_20171201_145916