Головна > Новини > Управлінням освіти і науки Чернігівської обласної державної адміністрації спільно з Чернігівським регіональним відділенням Асоціації міст України, Чернігівським обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти імені К.Д. Ушинського проведено нараду керівників місцевих органів управління освітою

січня 12, 2018

IMG_154511 січня 2018 року Управлінням освіти і науки Чернігівської обласної державної адміністрації спільно з Чернігівським регіональним відділенням Асоціації міст України, Чернігівським обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти імені К.Д. Ушинського під головуванням начальника Управління освіти і науки Конопацького Миколи Анатолійовича проведено нараду керівників місцевих органів управління освітою. У нараді взяли участь Хобзей Павло Кузьмович, заступник Міністра освіти і науки України; Завалевський Юрій Іванович, в.о. директора Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти»; Романова Наталія Андріївна, заступник голови Чернігівської обласної державної адміністрації, Литвин Михайло Борисович, виконавчий директор Чернігівського регіонального відділення Асоціації міст України; Заліський Анатолій Андрійович, ректор Чернігівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені К.Д. Ушинського; Соронович Олена Юріївна, заступник начальника Управління – начальник відділу загальної середньої та корекційної освіти.

У доповіді на тему «Найважливіші кроки на шляху до якісної освіти. Рік 2017» Микола Анатолійович Конопацький проаналізував стан розвитку освітнього середовища регіону в контексті створення Нової української школи.

Павло Кузьмович Хобзей, заступник Міністра освіти і науки України, проаналізував перші кроки Нової української школи, дав відповіді на запитання учасників наради.

Сучасне наукове та навчально-методичне забезпечення модернізації змісту освіти презентував Юрій Іванович Завалевський, в.о. директора Інституту модернізації змісту освіти.

Михайло Борисович Литвин запропонував співпрацю щодо організації надання якісних освітніх послуг.

Олена Юріївна Соронович акцентувала увагу присутніх на деяких питаннях нормативного забезпечення особливостей роботи органів управління освітою в сучасних умовах.

Актуальні питання підготовки вчителів початкових класів в умовах роботи Нової української школи (за матеріалами наради Міністерства освіти і науки України) та підвищення фахової майстерності педагогів області розкрив Заліський Анатолій Андрійович.

Швидкісний Інтернет для якісної освіти від Укртелекому запропонував Романько Олександр Михайлович, начальник відділу продажів бізнес-сегменту Чернігівської філії ПАТ «Укртелеком».

Використання платформи «E – school» в освітньому процесі аргументував Безрученко Володимир Сергійович, керівник проекту «E – school» (ТОВ «Київська енергетична агенція»).

У Чернігівському обласному інституті  післядипломної педагогічної освіти імені К.Д. Ушинського у рамках наради відбулась презентація аудиторій: педагогічної майстерності імені академіка Івана Зязюна, інформаційної та медійної грамотності, початкової освіти.

Під час презентації аудиторії педагогічної майстерності імені академіка Івана Зязюна було ознайомлено з життєвим та творчим шляхом Івана Андрійовича Зязюна, відомого українського мислителя, академіка Національної академії педагогічних наук України, фундатора сучасної теорії педагогічної майстерності.

В аудиторії інформаційної та медійної грамотності презентовано систему роботи Інституту з упровадження медіаосвіти в освітній процес закладів освіти області. Присутні ознайомилися з електронними ресурсами та Інтернет-сайтами, зокрема Міжнародного фонду «Академії української преси», на якому розміщено дидактичні матеріали з медіаосвіти. Також запропоновано літературу з методики викладання медіаосвіти.

Відповідно до вимог Концепції Нової української школи в Інституті створено аудиторію початкової освіти. Під час презентації аудиторії представлено освітнє середовище, що включає 7 центрів (Відкриттів, Новин, Матеріалів, Комунікативний, Тематичний, Центр Учителя, Центр Тиші) та відповідні навчальні матеріали.

Відбулася зустріч науково-педагогічних та педагогічних працівників Інституту з Хобзеєм Павлом Кузьмовичем, заступником Міністра освіти і науки України та Завалевським Юрієм Івановичем, в.о. директора Інституту модернізації змісту освіти. Учасники зустрічі обговорили актуальні питання реформування національної освіти, зокрема післядипломної педагогічної освіти.

IMG_1499(1)