Головна > Новини > Cтарт нового сезону «Віват, інтелект!» – 2018

Cтарт нового сезону «Віват, інтелект!» – 2018

травня 14, 2018

0 - заставка10 травня 2018 року в рамках підготовки дев’ятого сезону проекту «Віват, інтелект!» на базі Чернігівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені  К.Д. Ушинського проведено майстер-клас з теми: «Формування у здобувачів освіти пізнавальної активності, креативного мислення шляхом залучення до інтелектуальних ігор» для педагогів-тренерів команд-учасниць.

Виявилось чимало бажаючих взяти участь у зазначеному заході, всього 44 педагоги (представлено 17 районів та міст, 19 об’єднаних територіальних громад, 2 ліцеї обласного підпорядкування), серед яких були як досвідчені тренери так і новопризначені.

Учасники ознайомилися з технологіями підготовки гри під час виступів членів оргкомітету – старшого викладача кафедри філологічних дисциплін та методики їх викладання ЧОІППО імені К.Д. Ушинського Світлани Молочко та кореспондента бюро новин філії ПАТ «Національна суспільна телерадіокомпанія України «Чернігівська регіональна дирекція» Ольги Конопацької-Плєхової.

Інформація про специфіку складання запитань гри, їх змістову наповненість зацікавила педагогів. У відеосюжетах про обласний Чемпіонат та Міжнародну гру попередніх років було представлено зразки формулювання запитань. Окрім тонкощів підготовки питань до проекту «Віват, інтелект!», організатори відкрили й декілька секретів, які допоможуть у підготовці команд. Також учасники майстер-класу отримали домашнє завдання.

Власним досвідом щодо формування команди, вибору капітана поділився Василь Сурков, керівник гуртка інтелектуальних ігор Ніжинського будинку дітей та юнацтва Ніжинської міської ради. Він ознайомив учасників заходу з переліком щорічних інтелектуальних турнірів, конкурсів, у яких можуть брати участь школярі та запропонував перелік корисних інтернет-посилань, добірку тематичних інтелектуальних запитань.

Дуже цікавим та корисним був виступ Ольги Цейтлін, учителя Одеської спеціалізованої школи № 35 І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням англійської мови Одеської міської ради, куратора шкільних турнірів громадської організації «Ліга українських інтелектуальних клубів». Вона презентувала досвід організації літнього Міжнародного інтелектуального дитячого табору. Учасникам запропоновано інноваційні форми і методи роботи.

Олександр Вороненко, старший викладач установи освіти «Гомельський державний університет імені Франциска Скорини», представив панораму методичних ідей та знахідок із проведення інтелектуальних конкурсів, турнірів, змагань у Республіці Білорусь, наголосив на необхідності систематичної роботи з дітьми.

Майстер-клас відбувся у дружній та теплій атмосфері. Учасники позитивно оцінили захід, зазначивши, що подібні майстер-класи дуже корисні, допомагають отримати нові ідеї, викликають бажання експериментувати, зростати професійно.

Для гостей було проведено екскурсію «Чернігів стародавній».

Тож підготовку до нового сезону проекту «Віват, інтелект!» вже розпочато!