Відбулася Всеукраїнська нарада «Наявні ресурси для попередження насильства щодо дітей в закладах освіти»

IMG_20181003_2030423 жовтня в м. Києві директор обласного центру практичної психології та соціальної роботи Чернігівського обласного інституту післядипломної педагогічної науки імені К.Д.Ушинського Олена Антоненко взяла участь у Всеукраїнській нараді за участі центральних органів виконавчої влади та громадських організацій «Наявні ресурси для попередження насильства щодо дітей в закладах освіти».

Нараду відкрив Павло Хобзей, заступник Міністра освіти і науки, який зазначив що метою зібрання є об’єднання наявних ресурсів відповідних центральних органів влади, міжнародних та громадських організацій, представників місцевих органів влади, освітян та батьків для розв’язання проблеми насильства в закладах освіти.

Питання державної політики з питань попередження насильства щодо дітей та протидії домашньому насильству озвучила заступник Міністра соціальної політики України Наталія Федорович.

Щодо організації роботи з розв’язання насильства в загальноосвітніх навчальних закладах за принципом цілісного підходу ознайомила учасників Алла Середницька, начальник відділу позашкільної освіти, виховної роботи та захисту прав дитини Департаменту професійної освіти Міністерства освіти і науки України.

Питання «Належні практики розв’язання проблеми насильства та підтримки потерпілих у закладах освіти висвітила представниця співорганізаторів заходу, експертка громадської організації «Всеукраїнська організація «Жіночий корсонціум України» Олена Соловйова.

Ольга Флярковська, начальник відділу психологічної служби та соціально-педагогічної роботи ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти», розповіла про наявні ресурси та можливості фахівців психологічної служби системи освіти щодо надання підтримки учасникам освітнього процесу щодо вирішення проблеми насильства та булінгу.

Ці та багато інших спікерів, озвучуючи існуючі проблеми насильства в закладах освіти, були єдині у тому, що їх вирішення можливе лише за умови системної співпраці, взаємодії та цілісного підходу всіх структур.

IMG_20181003_120253

IMG_20181003_153449