Головна > Новини > Інформація про проведення обласного науково-практичного семінару

Інформація про проведення обласного науково-практичного семінару

листопада 8, 2018

DSC_4166Відповідно до плану роботи Чернігівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені К.Д. Ушинського 7 листопада 2018 року на базі ліцею № 15 м. Чернігова (директор Жовтопляс Олена Іванівна) за сприяння Управління освіти і науки обласної державної адміністрації, методистами відділу роботи з обдарованими учнями ЧОІППО імені К.Д.Ушинського був проведений обласний науково-практичний семінар із проблеми: «Формування компетентностей обдарованої особистості в умовах реалізації завдань Нової української школи».

Мета семінару: обмін досвідом та обговорення науково-методичних підходів до організації роботи з обдарованими учнями, набуття теоретичних та практичних навичок для подальшої діяльності; сприяння росту зацікавленості до проблем формування ключових компетентностей обдарованих учнів в умовах сучасного навчального закладу.

На семінарі були присутні представники 20 районів, 4 міст, 28 об’єднаних територіальних громад, ліцеїв обласного підпорядкування, закладів професійної (професійно-технічної) освіти.

Із вітальним словом до учасників заходу звернувся Анатолій Андрійович Заліський, ректор Чернігівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені К.Д. Ушинського, кандидат філософських наук, доцент. Анатолій Андрійович висвітлив питання модернізації освітнього простору в умовах закладу загальної середньої освіти.

Із доповідями на теми: «Підсумки та перспективи роботи з обдарованими учнями в закладах загальної середньої освіти області» виступила Вошкіна І.А., завідувач відділу роботи з обдарованими учнями ЧОІППО імені К.Д. Ушинського; «Підвищення ефективності діяльності Малої академії наук учнівської молоді як центру координації науково-дослідницької роботи учнів» розкрила питання Лещенко Н.П., директор обласного комунального позашкільного навчального закладу «Чернігівська Мала академія наук учнівської молоді» Чернігівської обласної ради; «Створення умов для розвитку інтелектуальних здібностей здобувачів освіти» виступила Жовтопляс О.І., директор ліцею № 15 міста Чернігова.

У практичній частині семінару обговорювалося питання «Інноваційно-освітній простор навчального закладу як форми його розвитку».

У трьох локаціях, на які були поділені учасники семінару для практичної роботи, були продемонстровані майстер-класи із інноваційних технологій роботи з обдарованими учнями. А саме: «Розвиток творчих здібностей ліцеїстів через упровадження медіаграмотності», Самойловська О.В., учитель початкових класів, Бибик А.Є., учитель української мови та літератури; «Формування природничо-наукових компетентностей шляхом залучення здобувачів освіти до дослідницької та пошукової діяльності», Садченко Н.М., учитель біології, Мехед О.Б., завідувач кафедри біології Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т.Г. Шевченка, кандидат біологічних наук, доцент; «Розвиток творчого потенціалу особистості шляхом упровадження мультимедійних та інших інноваційних освітніх технологій», Кулакова Н.М., учитель історії. Для учасників семінару відбулася презентація музеїв ліцею – осередків патріотичного виховання ліцеїстів.

Під час засідання освітньої майстерні «Формування компетентностей у здобувачів освіти шляхом залучення до інтелектуальних змагань» були розглянуті питання:

«Створення обласної очно-заочної школи для обдарованих учнів «Юний математик» – осередку формування математичної компетентності», Сухоліт Ю.Ю., старший викладач кафедри природничо-математичних дисциплін та інформаційно-комунікаційних технологій в освіті ЧОІППО імені К.Д. Ушинського;

«Формування інформаційно-комунікаційної компетентності здобувачів освіти під час Всеукраїнських учнівських олімпіад із інформатики та ІКТ», Літош Ю.М., старший викладач кафедри природничо-математичних дисциплін та інформаційно-комунікаційних технологій в освіті ЧОІППО імені К.Д. Ушинського;

«Підтоготовка школярів до участі у всеукраїнських учнівських змаганнях суспільно-гуманітарного напряму», Мокрогуз О.П., завідувач кафедри суспільних дисциплін та методики їх викладання ЧОІППО імені К.Д. Ушинського, кандидат педагогічних наук, доцент;

«Компетентністий підхід до укладання завдань інтелектуальних змагань із української мови та літератури», Молочко С.Р., старший викладач кафедри філологічних дисциплін та методики їх викладання ЧОІППО імені К.Д. Ушинського;

«Підготовка школярів до участі у Всеукраїнських учнівських олімпіадах із іноземних мов як засіб формування іншомовної комунікативної компетентності», Булгакова Є.К., методист відділу суспільно-гуманітарних дисциплін ЧОІППО імені К.Д. Ушинського;

«Інтелектуальні конкурси як форма розкриття творчих здібностей обдарованих учнів», Ремидовська Л.М., методист відділу роботи з обдарованими учнями ЧОІППО імені К.Д. Ушинського;

«Залучення здобувачів освіти області до участі у Всеукраїнських учнівських Інтернет-олімпіадах», Мухіна О.М., методист відділу роботи з обдарованими учнями ЧОІППО імені К.Д. Ушинського;

«Державний супровід і підтримка обдарованих здобувачів освіти», Ахмедова Л.В., методист відділу роботи з обдарованими учнями ЧОІППО імені К.Д. Ушинського.

Таким чином, під час роботи семінару відбувся обмін досвідом щодо шляхів підвищення ефективності роботи з обдарованими здобувачами освіти в умовах сучасного навчального закладу.

Завідувач відділу роботи

з обдарованими учнями                                                                І.ВОШКІНА

IMG_20181107_112825