Головна > Новини > Інформація про проведення обласної науково-практичної конференції «Формування національної свідомості, загальної культури, світоглядних орієнтирів засобами німецької мови»

листопада 30, 2018

DSCN9768 (1)29 листопада на базі Чернігівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені К.Д. Ушинського відбулася науково-практична конференція, у роботі якої взяли участь науковий співробітник відділу навчання іноземних мов Інституту педагогіки НАПН України, науково-педагогічні, педагогічні працівники закладів вищої та загальної середньої освіти Чернігівської області, викладачі кафедри філологічних дисциплін та методики їх викладання інституту, учителі іноземних мов-слухачі курсів підвищення кваліфікації.

Із вітальним словом до учасників конференції звернувся Довбня Віктор Миколайович, проректор Чернігівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені К.Д. Ушинського, доктор філософських наук, професор.

Басай Надія Пилипівна, науковий співробітник відділу навчання іноземних мов Інституту педагогіки НАПН України, ознайомила присутніх із методикою реалізації соціокультурного аспекту у змісті компетентнісно орієнтованого навчання іноземних мов учнів початкової школи.

Благініна Світлана Вікторівна, заступник декана факультету іноземних мов із виховної роботи, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри німецької мови Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя, окреслила траєкторію партнерства між університетом та закладами загальної середньої освіти області щодо професійного становлення вчителя іноземної мови.

Удовиченко Надія Костянтинівна, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри німецької мови факультету іноземних мов Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя, акцентувала увагу на технологіях опанування німецької мови у рамках спецкурсу з методики (DLL2).

Одінцова Лілія Петрівна, старший викладач кафедри філологічних дисциплін та методики їх викладання Чернігівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені К. Д. Ушинського, розкрила питання формування національної свідомості, загальної культури, світоглядних орієнтирів соціокультурної компетентності здобувачів освіти засобами німецької мови.

Переможець та лауреати Всеукраїнського конкурсу «Учитель року − 2018», Костишина Олена Миколаївна, учитель Чернігівського ліцею № 22 Чернігівської міської ради, Тимченко Наталія Володимирівна, учитель Ніжинського ліцею Ніжинської міської ради Чернігівської області при Ніжинському державному університеті імені Миколи Гоголя, Куліш Наталія Григорівна, учитель гімназії № 31 гуманітарно-естетичного профілю, Кавунник Надія Вікторівна, учитель Чернігівського ліцею № 32 Чернігівської міської ради, Фесенко Наталія Миколаївна, викладач Ніжинського обласного педагогічного ліцею Чернігівської обласної ради провели майстер-клас та поділилися досвідом участі у Всеукраїнському конкурсі.

Учасники конференції обмінялись думками та обговорили актуальні питання формування національної свідомості, загальної культури, світоглядних орієнтирів засобами німецької мови.

Інформація підготовлена старшим викладачем ЧОІППО імені К. Д. Ушинського Одінцовою Л.П.

DSCN9707 (1)

DSCN9723 (1)