Головна > Новини > Про громадське здоров’я на Чернігівщині

Про громадське здоров’я на Чернігівщині

грудня 2, 2018

800px-Red_Ribbon.svgЗ ініціативи Чернігівського обласного центру інформаційно-аналітичних технологій та пропаганди здорового способу життя та благодійної організації «Чернігівська Мережа» відбувся круглий стол з проблеми «Стратегія впровадження засад громадського здоров’я в Чернігівській області». На зустріч були запрошені керівники профільних медичних закладів міста та регіону, представники Чернігівської обласної державної адміністрації. Від нашого інституту та як член Громадської ради Чернігівської ОДА в роботі заходу взяла участь. ст. викладач кафедри педагогіки та психології Наталія Бієнко.

На круглому столі його учасники говорили про основні принципи громадського здоров’я та його складові, піднімалася проблема викликів та можливих ризиків у розбудові  системи громадського здоров’я в області; аналізувалася сучасна демографічна ситуація та статистика захворюваності на туберкулез, ВІЛ (СНІД), цукровий діабет; також йшлося про перспективи створення чернігівського регіонального центру громадського здоров’я.

Фахівці прийшли до спільного висновку, що для поліпшення стану здоров’я населення необхідно розширити співпрацю системи охорони здоров’я області з органами місцівого самоврядування, особливо інституціями соціального захисту населення та зацікавленими громадськими організаціями. А ось створення «Центру громадського здоров’я» на Чернігівщині може надати унікальну можливість актуалізувати адресну діяльність спеціалістів щодо формування в  населення області трендів, спрямованих на забезпечення здорового способу життя, дотримання життєвої гігієни, глибщого впровадження в практику роботи медичних закладів профілактичних заходів і технологій.

Учасники круглого столі також закликали до активізації використання засобів масової інформації у питаннях висвітлення профілактики різних захворювань та забезпечення здорового способу життя мешканців Чернігівщини.

Інформація кафедри педагогіки та психології

2 (1)

2 (2)