Головна > Новини > Про експериментальну роботу у Дігтярівському НВК на Новгород-Сіверщині “Проектування моделі школи-родини “Від роду до роду” як соціокультурного центру села”

грудня 26, 2018

Батьки і школа – це коріння,

Що глибоко у цій землі лежить.

А діти, діти – нове покоління,

Це пишне гілля, що увись летить

266Родинне виховання є важливою ланкою у виховній системі закладів освіти. У всі часи функціонування української національної школи йому приділялася велика увага. В Україні родинне виховання має достатній потенціал, глибоке історичне коріння, оскільки його досвід накопичувався з давнини. У Дігтярівському навчально-виховному комплексі Новгород-Сіверського району цьому питанню в освітньому процесі приділяється значна увага. З 2004 року навчальний заклад є опорним у районі з родинного виховання.

Розуміючи важливість та актуальність цієї проблеми, з 2014 року колективом закладу за підтримки кафедри педагогіки та психології ЧОІППО імені К. Д. Ушинського було розпочато дослідно-експериментальну роботу регіонального рівня “Проектування моделі школи-родини “Від роду до роду” як соціокультурного центру села”. Наукове керівництво здійснює Лідія Лавріненко, кандидат історичних наук, доцент кафедри.

21 грудня 2018 р. було підведено підсумки дослідно-експериментальної роботи, реалізація завдань якої дала ряд позитивних результатів. Про це звітували директор закладу Наталія Чмихун, керівник методичного об’єднання Наталія Коваленко, член батьківського комітету Тетяна Приходько, член учнівської ради Дарія Коваленко на районному семінарі районного методичного кабінету дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти відділу освіти Новгород-Сіверської районної державної адміністрації за участю заступників директорів закладів загальної середньої освіти та наукового керівника експерименту.

Відкрила семінар завідувач районного методичного кабінету відділу освіти Раїса Косенко, яка проаналізувала організаційні засади щодо реалізації дослідно-експериментальної роботи в Дігтярівському навчально-виховному комплексі.

Директор під час звіту розкрила поетапно хід реалізації програми дослідно-експериментальної роботи, розповіла про досягнення, що призвели до зменшення кількості асоціальних сімей серед громади села, значного покращення якості навчання учнів, організації волонтерської допомоги та рейдів милосердя, зменшення негативних впливів від шкідливих звичок на здоров’я дітей та дорослих.

Керівник методичного об’єднання класних керівників розповіла про методичний супровід експерименту, роботу класних керівників з батьками в межах програми дослідно-експериментальної діяльності, про створену модель родинного виховання, що успішно діє в рамках наскрізної лінії “школа-батьки-громадськість”. Наголошувалося на удосконаленні навчально-методичної бази, створенні методичних посібників, участі вчителів у педагогічних заходах різного рівня, проведенні родинних свят і розваг.

У виступі члена батьківського комітету звучали слова подяки педагогічному колективу школи за створені комфортні умови навчання і виховання учнів у закладі освіти, наголошувалось на готовності подальшої тісної співпраці батьків з учителями, учнями та громадськістю села з метою всебічного розвитку дитини як особистості та найвищої цінності суспільства.

Учениця школи-родини, що є членом учнівської ради, Дарія Коваленко звернула увагу на численні заходи народознавчого характеру, які відбуваються в школі, бажанні дітей брати в них активну участь, а також вказала на щорічне збільшенні кількості учнів, що стають призерами учнівських олімпіад різного рівня, переможцями конкурсів, змагань тощо.

У виступі Лідії Лавріненко, наукового керівника експерименту, було запропоновано аналіз проведеної роботи з акцентом уваги на родинному, національно-патріотичному вихованні школярів в умовах сьогодення, що здійснювалось шляхом доцільного поєднання сучасних форм і методів виховної роботи з використанням місцевих традицій життя і побуту.

Із заключним словом виступили спеціаліст відділу освіти Новгород-Сіверської районної державної адміністрації Н.В. Полюшко

Наочним підтвердженням тісної співпраці учнів, учителів, батьків та громадськості став спільно підготовлений родинний захід “Свято українського вареника”, в якому залюбки взяли участь учасники семінару.

Колектив Дігтярівського НВК налаштований працювати й далі в обраному напрямі, пам’ятаючи мудру думку педагога Василя Сухомлинського: “Сім’я – це джерело, водами якого живиться річка нашої держави. На моральному здоров’ї сім’ї будується педагогічна мудрість школи.”

Підготувала Лідія Лавріненко,

доцент кафедри педагогіки та психології