Головна > Новини > На Чернігівщині розпочато обласний етап Всеукраїнських учнівських олімпіад

На Чернігівщині розпочато обласний етап Всеукраїнських учнівських олімпіад

січня 14, 2019

IMG_3724Традиційно ІІІ етап Всеукраїнських учнівських олімпіад із навчальних предметів розпочався  олімпіадою з української мови та літератури, яка стартувала 12 січня 2019 року із найбільшою кількістю учасників порівняно з минулими роками (175 учнів).

Урочисте відкриття обласного етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад відбулося в ліцеї № 15 м. Чернігова (директор О. Жовтопляс). Привітала юних філологів Олена Соронович, заступник начальника – начальник відділу загальної середньої та корекційної освіти Управління освіти і науки Чернігівської обласної державної адміністрації. Олена Юріївна побажала учасникам успіхів у виконанні завдань, творчого натхнення, нових перемог.

Анатолій Заліський, ректор Чернігівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені К. Д. Ушинського, кандидат філософських наук, доцент, заслужений працівник освіти України, висловив упевненість у спроможності учасників впоратись із будь-якими інтелектуальними випробуваннями, адже вони вже успішно подолали попередні два етапи, виборовши почесне право продемонструвати свою філологічну підготовку на обласному етапі олімпіади.

Зі специфікою цьогорічних олімпіадних завдань з української мови та літератури присутніх ознайомила голова журі Ганна Баран, завідувачка кафедри філологічних дисциплін та методики їх викладання Чернігівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені К. Д. Ушинського, кандидат філологічних наук, доцент. Вона запевнила, що комісія з підготування завдань подбала про їх змістовність, оригінальність, валідність.

Перед учасниками олімпіади, керівниками команд виступили творчі колективи ліцею № 15, які створили святкову атмосферу.

Протягом чотирьох годин учні 8–11 класів навчальних закладів Чернігівщини виконували завдання на виявлення рівня сформованості предметних компетентностей із різних розділів оновлених і нових навчальних програм із української мови і літератури.

Школярі, змагаючись ув особистій першості, розкрили самобутні таланти, продемонстрували нестандартні підходи до розв’язання творчих завдань і вміння застосовувати набуті знання в конкретних ситуаціях.

Олімпіада – це свято інтелекту, розуму, креативних ідей і суджень. Зазначимо, що виграють тут не тільки переможці, адже відомо, що участь у будь-яких учнівських турнірах наснажує, збагачує досвідом, виявляє недоліки в підготовці, прогалини в знаннях, спонукає до подальшої роботи, самовдосконалення, подолання нових життєвих вершин.

Тож бажаємо успіхів і творчих перемог, віри в невичерпні можливості людського розуму в ім’я процвітання нашої України!