Відбувся обласний семінар для директорів (фахівців) інклюзивно-ресурсних центрів, голів шкільних психолого-педагогічних комісій спеціальних загальноосвітніх шкіл-інтернатів та навчально-реабілітаційних центрів

IMG_401911 квітня 2019 року на базі Чернігівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені К.Д.Ушинського відбувся обласний семінар для директорів (фахівців) інклюзивно-ресурсних центрів, голів шкільних психолого-педагогічних комісій спеціальних загальноосвітніх шкіл-інтернатів та навчально-реабілітаційних центрів з проблеми «Міжвідомча співпраця інклюзивно-ресурсних центрів».

Відкрила роботу семінару Лисенко Ірина Василівна, проректор з науково-методичної роботи інституту, кандидат педагогічних наук, доцент. У виступі акцентувала увагу присутніх на підготовку педагогічних кадрів до роботи в Новій українській школі, зокрема педагогічних працівників, які працюють з дітьми з особливими освітніми потребами, проаналізувала особливості проведення Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2019» у номінації «Учитель інклюзивного класу».

Завідувач ресурсного центру підтримки інклюзивної освіти Чернігівського ОІППО імені К.Д.Ушинського Кравченко Н.Б. висвітлила актуальні питання діяльності інклюзивно-ресурсних центрів, яких на сьогодні в області 12,  відповідно до сучасної нормативно-правової бази та в умовах взаємодії з іншими установами.

Методисти ресурсного центру Полякова М.П., Гальонка Л.М., Пименова Н.В.  разом з учасниками семінару розглянули питання:

шляхи взаємодії логопеда ІРЦ з фахівцями інших установ;

використання сучасних  методик  для проведення комплексної оцінки  у роботі психолога ІРЦ;

діяльність психолого-педагогічного консиліуму відповідно до оновленого законодавства в умовах міжвідомчої співпраці.

Підсумком роботи семінару став круглий стіл з обговорення проблемних питань  міжвідомчої співпраці  та шляхи їх вирішення, активну участь у якому взяли заступник директора з навчально-методичної роботи Центру медико-соціальної реабілітації для дітей-інвалідів «Відродження» Чорна С.М. та дитячий лікар-психіатр Чернігівської обласної психоневрологічної лікарні Порошина О.В.

У роботі семінару взяли участь 29 представників освітньої галузі.

Завідувач  РЦПІО                                                       Н. Кравченко