Головна > Новини > ПРО ЗУСТРІЧ КЕРІВНИКІВ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ ОБЛАСТІ В ДЕСНЯНСЬКОМУ НВК

ПРО ЗУСТРІЧ КЕРІВНИКІВ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ ОБЛАСТІ В ДЕСНЯНСЬКОМУ НВК

травня 12, 2019

IMG_6850Напередодні свята Дня Перемоги на базі Деснянського НВК Деснянської селищної ради відбулося планове засідання учасників творчої групи керівників закладів освіти області з проблеми «Управління процесом здійснення інноваційної діяльності в системі роботи сучасних закладів освіти». У роботі заходу взяли участь спеціаліст відділу освіти Деснянської селищної ради  Гуртовенко Н.В., директор Деснянського НВК Римарєв К.Є., заступники директора з навчально-виховної роботи Кушнір Т.М. та Паньок В.П., заступник директора з навчально-виховної роботи Козелецької гімназії Сорока В.В., педагоги та учні навчального закладу, а також члени творчої групи – директори закладів освіти області, науково-педагогічні працівники кафедри педагогіки та психології Чернігівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені К.Д. Ушинського – завідувач кафедри Пономаревський С.Б., старший викладач  Донець Т.П., доцент Іваненко Л.В. Робочим завданням зустрічі постало обговорення проблеми демократичного менеджменту як ефективної моделі формування освітнього  середовища.

У процесі роботи від Деснянського НВК були  представлені виставки-презентації методичних об’єднань закладу. Педагоги показали  різні підходи до вирішення багатьох освітніх проблем, поділилися своїми творчими доробками. Тут була так і звана «методична кав’ярня» вчителів-філологів, де запрошують не лише до кави, але й до обговорення цікавих практичних ідей, діляться своїми проектами. В «банку педагогічних ідей» у педагогів історії, географії, біології та хімії можна було отримати корисні «лайфхаки» з різних методичних питань і взяти буклети з описами інноваційних технологій. Учителі трудового навчання організували «творчу майстерню», на якій продемонстрували не лише власний методичний досвід, а й практичні роботи учнів, виконані в різних техніках. Презентацію своїх надбань запропонували й учителі фізичного та естетичного виховання, репрезентувавши оригінальні відеоролики. «Методичний екіпаж» учителів іноземної мови провів з гостями НВК ділову гру, звертаючи увагу на те, що головним завданням їх методичного об’єднання є формування комунікативних здібностей учнів у практичних ситуаціях. У «комп’ютерний зал» запросили вчителі математики та фізики, де познайомили з роботою учнів у різних онлайн-програмах та з технологіями використання QR-кодів. «Cтудія творчого вчителя» працювала для гостей у початковій школі, де дорослі відчули себе першокласниками, виконуючи цікаві та творчі вправи.

Учасники творчої групи стали також глядачами гри старшокласників «Віват, інтелект!», де в бій ерудитів вступили команди Деснянського НВК та Козелецької гімназії. Учні із задоволенням демонстрували свій інтелектуальний потенціал, глибокі знання та кмітливість.

Незабутні враження отримали керівники закладів освіти області від воркшопу на базі 169 НЦ «Десна», оскільки вони мали змогу постріляти в лазерному тирі, спробувати себе в ролі танкіста на тренажерах, відчути, як нелегко, але відповідально доводиться нести службу нашим українським воїнам.

Підсумовуючи роботу творчої групи на круглому столі, учасники зібрання підкреслили практичну користь організації виїзних практичних засідань, на яких поглиблюється досвід роботи, виникає можливість обговорити нагальні освітянські завдання та проблеми, познайомитися з новими ідеями, побачити в дії конкретні інноваційні проекти, методичні розробки та використати ці напрацювання в роботі школи та інституту.

Адміністрація та педагогічний колектив Деснянського НВК перебувають на високому науково-методичному рівні. Під час проведення творчого зібрання учителі довели свою компетентність, високий професіоналізм, непересічну педагогічну майстерність. Головний результат зустрічі – позитивний заряд для подальшої праці.

Тетяна Донець, старший викладач

кафедри педагогіки та психології,