червня 12, 2019

IMG_2019061212 червня 2019 року на базі Чернігівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені К. Д. Ушинського відбулася зустріч з метою обміну досвідом працівників Навчально-методичного центру психологічної служби у системі освіти Чернігівської області з офіцерами курсів підвищення кваліфікації психологів відділів соціально-виховної та психологічної роботи установ виконання покарань та слідчих ізоляторів ДКВС України, науково-педагогічними працівниками кафедри психології Академії Державної пенітенціарної служби.

Директор Навчально-методичного центру психологічної служби у системі освіти Чернігівської області Олена Антоненко ознайомила присутніх з основними напрямками психологічного супроводу учасників освітнього процесу, структурою та специфікою діяльності психологічної служби системи освіти. У ході обговорення було визначено ряд напрямків та проблем, які є спільними для психологічних служб обох структур щодо надання психологічної допомоги своїм цільовим групам. Зокрема, актуальними є профілактичні та корекційні заходи щодо формування навичок вирішення конфліктів ненасильницьким шляхом, саморегуляції та соціальної адаптивності.

Методист Центру Людмила Третиннікова ознайомила присутніх з принципами використання метафоричних асоціативних карток як одним із варіантів здійснення діагностичної та корекційної роботи з використанням арт-терапевтичних технік. Було проведено декілька практичних вправ та подальше їх обговорення. Зустріч пройшла у доброзичливій колегіальній атмосфері.

Цікавим та корисним для психологів відділів соціально-виховної та психологічної роботи установ виконання покарань став досвід методиста Центру Ірини Лісовецької щодо соціальної реабілітації та психологічної допомоги сім’ям учасників бойових дій. Ірина Миколаївна ознайомила гостей з основними проблемами, з якими стикаються воїни АТО, їх рідні та діти в період соціалізації, які форми та методики для успішної адаптації варто використовувати працівникам психологічної служби, яких правил слід дотримуватися у роботі з означеною категорією. Учасники зустрічі зазначили, що отримані матеріали будуть корисними і у роботі з їх цільовою аудиторією.

Зустріч пройшла в дружній колегіальній атмосфері.

IMG_20190612