Головна > Новини > Проект «Школа за екологію: думати, досліджувати, діяти!»

Проект «Школа за екологію: думати, досліджувати, діяти!»

липня 10, 2019

ums_umschlagУ рамках проекту «Школа за екологію: думати, досліджувати, діяти!» Гете-Інститут вчетверте проводить конкурс для учнів Східної Європи та Центральної Азії. Змагання покликане привернути увагу учнів до проблем навколишнього середовища, із якими вони щодня стикаються у своєму місті або селищі.

Учні Чернігівського ліцею № 22 Чернігівської міської ради Чернігівської області Городна Ольга, Лобастова Марія та Койнов Артур разом із учителем німецької мови Костишиною Оленою та вчителем екології Бабич Валентиною досліджували екологічну ситуацію в Чернігові щодо правильної утилізації прострочених ліків. В своїй роботі «Медикаменти в питній воді. Думай, як їх утилізувати!» вони дослідили якість води та стан ґрунту, у які потрапляють ліки через неправильну утилізацію.

Виходячи з результатів дослідження, школярі запропонували утворити спеціальні місця для збору такого виду відходів. Вони спілкувалися з лікарями, щоб дізнатися про вплив такої води на здоров’я людини, та провели ряд акцій, спрямованих на поліпшення екологічної ситуації; намагалися залучити увагу громадськості щодо вирішення даної проблеми. Були створені інформаційні плакати та відео. Про екологічний проект вийшли сюжети на місцевому телебаченні.

Цей проект тривав у ліцеї декілька місяців, усі отриманні результати були надіслані до Гете-Інституту. Команда Чернігівського ліцею №22 стала переможцем конкурсу та отримала стипендію на участь у V Міжнародній молодіжній екологічній конференції, яка відбувалася в Бремені (Німеччина).

На конференції  автори представляли свої проекти, знайомилися з проектами інших країн, брали участь у різноманітних заходах та створювали нові роботи.

Проект «Школа за екологію» було відзначено Федеральним Міністерством освіти та наукових досліджень Німеччини та комісією ЮНЕСКО як визначна освітня ініціатива для сталого розвитку.

Відмінно: проект “Школа за екологію“ – приклад сталого розвитку (PDF, 123 kB)

proekt1

proekt2