Головна > Новини > Міжнародний міждисциплінарний конкурс наукових і мистецьких робіт імені Володимира Маняка та Лідії Коваленко

липня 11, 2019

Image-1-2На зламі 1980-х–1990-х рр., коли «офіційна історична наука» все ще перебувала під контролем комуністичної влади, роль руйнівників політико-ідеологічних міфів і виборювачів історичної правди значною мірою перебрали на себе письменники, поети, журналісти і публіцисти.

Подружжя літераторів – Лідія Коваленко (1936–1993) і Володимир Маняк (1934–1992) цілком присвятили себе реалізації масштабного проекту збирання усних свідчень та розгортанню дослідів з історії Великого голоду 1932–1933 рр., і досягли в цій справі визначних успіхів. З пошаною і в пам’ять про них щорічно проводиться міжнародний міждисциплінарний конкурс наукових і мистецьких робіт, мета якого – активізація наукової, творчої діяльності школярів і молоді у прагненнях розвивати свої знання в царині голодоморних та геноцидних студій, збереження пам’яті про голод-геноцид 1932–1933 рр. та формування на цій основі поваги до прав людини і гуманістичних цінностей.

Спеціальна тема Конкурсу 2019 року – «Голодомор 1932–1933 р. – геноцид Українського народу: історія, пам’ять, уроки на майбутнє».

У фокусі цьогорічного Конкурсу – індивідуальні та родинні історії епохи Голодомору, а також сенси і способи пам’ятання минулого. Організатори очікують від конкурсантів демонстрації ґрунтовних знань у царині голодоморних студій та неформального підходу у пошуку відповіді на ключове питання: як наші знання про Голодомор можуть допомогти нам краще зрозуміти сьогодення і стати сильнішими в особистісній реалізації, обстоюванні принципів демократії та прав людини.
Номінації Конкурсу:
• Кращі дослідницькі та мистецькі роботи учнів закладів загальної середньої освіти, з підномінаціями: кращі роботи учнів 5-8 класів; кращі роботи учнів 9-11 класів.
• Кращі методичні розробки уроку/лекції та мистецькі роботи вчителів закладів загальної середньої освіти/викладачів закладів вищої освіти.
• Кращі наукові та мистецькі роботи студентів, аспірантів, науковців (віком до 35 років).
Нагороди переможцям:
• В кожній із номінацій/підномінацій – по шість переможців, із врученням відповідно дипломів 1-го, 2-го, 3-го ступенів та грошової винагороди відповідно 5 тис. грн., 3 тис. грн., 2 тис. грн.
• Додатково у кожній із номінацій/підномінацій 10 робіт, із врученням заохочувального диплому та грошової винагороди в розмірі 1000 грн.
• Переможці Конкурсу по усіх номінаціях/підномінаціях, які здобули 1-е, 2-е, 3-є місця, запрошуватимуться до столиці України м. Києва на урочисту церемонію нагородження.
• Для всіх конкурсантів – електронні Дипломи учасників (за додатковим зверненням до Організаторів).
На Конкурс подаються лише оригінальні, раніше неопубліковані/неоприлюднені наукові та мистецькі роботи.
Терміни проведення Конкурсу:
• Наукові та мистецькі роботи приймаються на Конкурс до 1 листопада, підведення підсумків, оголошення переможців – до 10 листопада, нагородження переможців – останній тиждень листопада 2019 р.
Конкурсні роботи просимо надсилати:
• Поштою (виключно для творів образотворчого мистецтва):
02068, м. Київ, а/с 74, із позначенням «ІV Міжнародний міждисциплінарний конкурс – 2019».
• Електронною поштою (відповідно до номінацій):
Кращі роботи учнів: konkurs.mk.2019school@gmail.com
Кращі роботи вчителів: konkurs.mk.2019teacher@gmail.com
Кращі роботи молодих науковців: konkurs.mk.2019scholar@gmail.com

Інформаційний лист

Лист Міністерства освіти і науки України від 10.07.2019 №1/9-438 “Про проведення конкурсу”

Умови проведення в 2019 році VІ Міжнародного міждисциплінарного конкурсу наукових і мистецьких робіт імені Володимира Маняка та Лідії Коваленко