Головна > Новини > Інформація про проведення обласної Школи молодого методиста з питань дошкільної освіти

грудня 9, 2013

Відповідно до річного плану роботи інституту, з метою надання методичної допомоги молодому спеціалісту районного методичного кабінету із питань дошкільної освіти щодо удосконалення його професійного рівня, підвищення загальнонаукової та методичної підготовки в пошуку шляхів розв’язання актуальних освітніх проблем, пов’язаних із розбудовою дошкільної освіти 05 грудня на базі районного методичного кабінету відділу освіти Куликівської райдержадміністрації методистами відділу дошкільного виховання та початкового навчання Жеребцовою Н.М., Полуян О.Ф. проведено перше засідання обласної Школи молодого методиста районного методичного кабінету із питань дошкільної освіти на тему: «Моніторинг як сучасний засіб управління якістю дошкільної освіти в районі».

У роботі семінару взяли участь методисти із Бобровицького, Городнянського, Ніжинського, Н.-Сіверського, Ніжинського, Носівського, Семенівського, Срібнянського районів.

За круглим столом учасники школи обговорили сучасні вимоги до організації моніторингової, контрольно-аналітичної діяльності методиста, які розкрила Жеребцова Н.М. Зокрема, Надією Миколаївною було проаналізовано та надано методичні рекомендації щодо видів, етапів моніторингових досліджень, подано зразки організації моніторингу дослідження якості дошкільної освіти та педагогічної діяльності працівників ДНЗ, обговорено загальні правила контролю, причини управлінських невдач,  розроблено перспективний план управлінської діяльності методиста.

Сучасні вимоги до оснащення мікрометодкабінету районного методиста з питань дошкільної освіти висвітлила Полуян О.Ф. Учасники школи отримали методичні рекомендації щодо систематизації матеріалів із питань дошкільної освіти відповідно до Положення про районний (міський) методичний кабінет (центр), затвердженого наказом МОУ України від 08.12.2008року №1119.

Досвідом роботи щодо змісту та інноваційних підходів до організації методичної роботи з кадрами поділилася з присутніми Білан Валентина Олексіївна, методист районного методичного кабінету відділу освіти Чернігівської райдержадміністрації.

Практична робота слухачів школи відбулася в методичному кабінеті Лопати Олени Миколаївни, методиста відділу освіти Куликівської райдержадміністрації. Олена Миколаївна проаналізувала змістове наповнення своєї ділової документації, поділилася досвідом роботи щодо організації та проведення системи методичної роботи, виявлення, апробації та впровадження в практику перспективного педагогічного досвіду, навально-методичного консультування, організації та проведення педагогічних виставок, творчих звітів, конкурсів, проведення інформаційно-довідкової роботи, створення картотеки інноваційних технологій тощо.

Наступне засідання Школи молодого методиста відбудеться в лютому 2014 року, де будуть розглянуті питання упровадження сучасних форм методичної роботи з педагогічними кадрами районного методиста.