Засідання обласної творчої групи соціальних педагогів з проблеми „Соціально-педагогічні аспекти в роботі соціального педагога з дітьми з девіантною поведінкою”

листопада 13, 2012

Протокол

засідання обласної творчої групи соціальних педагогів з проблеми „Соціально-педагогічні аспекти в роботі соціального педагога з дітьми
з девіантною поведінкою”

Дата проведення: 22 жовтня 2012 року.

Місце проведення: гімназія гуманітарно-естетичного профілю №31
м. Чернігова.

Мета засідання: розробка системи соціально-педагогічної роботи з дітьми з девіантною поведінкою.

В засіданні творчої групи взяли участь 18 соціальних педагогів загальноосвітніх навчальних закладів області, директор обласного центру практичної психології і соціальної роботи та методист обласного центру практичної психології і соціальної роботи.

Третиннікова Л.А., методист обласного центру практичної психології і соціальної роботи, розкрила теоретичні аспекти поняття «девіантна поведінка», «девіантність», «діти з девіантною поведінкою», висвітлила практичні аспекти діяльності соціального педагога з вчителями по роботі з дітьми з девіантною поведінкою та провела заняття з елементами тренінгу «Формування педагогічної майстерності вчителя по роботі з дітьми з девіантною поведінкою».

Колотило Н.М., соціальний педагог гімназії гуманітарно-естетичного профілю №31 м.Чернігова, розкрила питання «Модель діяльності соціального педагога з дітьми з девіантною поведінкою через залучення їх до позашкільної діяльності».

Андрущенко С.О., соціальний педагог Червонопартизанської ЗОШ І-ІІІ ст. №1, представила «Модель діяльності соціального педагога з дітьми з девіантною поведінкою в загальноосвітньому навчальному закладі з малою наповнюваністю учнями».

Свій виступ доповідачі проілюстрували фотоматеріалами, що висвітлюють їх досвід роботи.

Чорнуха Л.М., соціальний педагог Борзнянської ЗОШ-інтернату І-ІІІ ст., висвітлила питання «Соціально-перетворювальна робота соціального педагога щодо зняття агресивних станів у дітей з девіантною поведінкою», запропонувала вправи, спрямовані на зняття м’язової напруги у дітей, та аутотренінг для педагогічних працівників з профілактики професійного самовигорання.

Чала Т.І., директор обласного центру практичної психології і соціальної роботи, окреслила пріоритетні напрями в роботі працівників психологічної служби щодо дітей з девіантною поведінкою.

Третинніковою Л.А. надано рекомендації щодо складання та подання на розгляд експертної групи обласного центру практичної психології і соціальної роботи просвітницьких та профілактичних програм по роботі з дітьми з девіантною поведінкою.

Результатом засідання обласної групи стало:

-  розроблення плану роботи творчої групи на 2012-2013 н.р.;

-  визначення творчої проблеми для кожного учасника групи.

Рішення засідання:

  1. Розробити авторські просвітницькі та профілактичні програми по роботі з дітьми з девіантною поведінкою.
  2. Наступне засідання методичного об’єднання провести у квітні 2013 року.
Коментувати не дозволено.