Інформаційно-просвітницька акція до Всесвітнього дня пам’яті померлих від СНІДу

травня 27, 2013

19 травня цього року відзначався Всесвітній день пам’яті померлих від СНІДу. Щорічно цей день проводиться з метою привернення уваги громадськості до проблеми епідемії ВІЛ-інфекції, підтримання ініціатив у боротьбі з епідемією, висловлення солідарності з людьми, які живуть з ВІЛ/СНІДом.

Нажаль, епідемічна ситуація в Чернігівській області, як і загалом в Україні, залишається складною.

За даними обласного центру з профілактики та боротьби зі СНІДом (http://spidcentr.com.ua/) станом на 01.04.2013 року на диспансерному обліку в області перебуває 2714 ВІЛ-інфікованих осіб, хворих на СНІД – 409.  Під диспансерним наглядом в області знаходиться 211 дітей у віці до 18 років, з них 76 дітей мають встановлений діагноз ВІЛ-інфекції.

Протягом І кварталу 2013 року під медичний нагляд взято 129 осіб, з них 23 дітей, народжених від ВІЛ-позитивних матерів. Частка випадків захворювань на ВІЛ-інфекцію в 2013 році у віковій групі 15-24 років серед усіх вперше зареєстрованих випадків ВІЛ-інфекції становить 5%.

Тільки за І квартал 2013 року в області від СНІДу померло 11 осіб.

З метою активізації інформаційно-просвітницької роботи серед учасників навчально-виховного процесу з питань профілактики ВІЛ-інфікування, формування ціннісного ставлення до власного здоров’я та толерантності до людей, які живуть з ВІЛ, напередодні Дня пам’яті померлих від СНІДу у закладах освіти області організовано інформаційно-просвітницьку акцію, в ході якої проведено тематичні лінійки, години спілкування, години психолога, тренінги, розповсюджено інформаційні буклети, створено паперові квілти «ВІЛ/СНІД: мені не байдуже!», відбулися учнівські флешмоби на пришкільних подвір’ях. До акції долучилися загальноосвітні, професійно-технічні навчальні заклади та заклади освіти інтернатного типу.

Коментувати не дозволено.