ІХ Міжнародний мовно-літературний конкурс учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка

1У закладах загальної середньої освіти Чернігівської області 18 жовтня 2018 року відбулися урочистості з нагоди початку ІХ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка.

Мета конкурсу – вшанування творчої спадщини Тараса Григоровича Шевченка,  виявлення  творчо  обдарованої  молоді,   розвитку   її потенціалу,  виховання  у  молодого  покоління  поваги  до  мови і традицій свого народу, підвищення рівня мовної освіти в Україні.

Щорічно в престижному конкурсі беруть участь школярі 5-11-х класів закладів загальної середньої освіти, професійної (професійно-технічної) освіти, студенти закладів фахової передвищої та вищої освіти з різних куточків України.

Міжнародний конкурс формує майбутню плеяду літературних митців – молодих письменників, журналістів.

Учні та вчителі закладів загальної середньої освіти Чернігівщини долучилися до урочистостей. Зокрема:

–       У Жукотківській ЗОШ І – ІІ ступенів Михайло-Коцюбинської селищної ради була представлена  літературно-музична композиція «Струни душі Кобзаря».

–       Учні Кархівської ЗОШ І – ІІ ступенів Михайло-Коцюбинської селищної ради презентували проект «Я відкриваю Шевченка».

–У Михайло-Коцюбинській гімназії відбулась тематична лінійка, на якій ознайомили учнів з історією виникнення конкурсу, та представили учнів – переможців конкурсу минулих років.

–       Цікаво пройшов виховний захід «Тарасовими шляхами» в Андріївській ЗОШ І – ІІІ ступенів Михайло-Коцюбинської селищної ради.

–       Учні Ведильцівської ЗОШ І – ІІІ ступенів Михайло-Коцюбинської селищної ради писали твори-роздуми на тему «Тарас Шевченко – геній українського народу», було організовано загальношкільну виставку малюнків школярів та творчих робіт учнів.

Яскраві світлини урочистостей підтверджують значущість конкурсу й пошану до постаті Великого Кобзаря.

Урочистостi в Михайло-Коцюбинськiй гiмназiiУрочистостi в Михайло-Коцюбинськiй гiмназii

Лiтературно-музична композицiя в Жукоткiвськiй ЗОШ I-IIст.Лiтературно-музична композицiя в Жукоткiвськiй ЗОШ I-IIст.

Андрiiвська_ЗОШ_I-IIIст.Андрiiвська ЗОШ I-IIIст.Андрiiвська ЗОШ I-IIIст.

Ведильцiвська ЗОШ I-IIIст.Ведильцiвська ЗОШ I-IIIст.

Козарська ЗОШ І-ІІІ ступенівКозарська-ЗОШ-І-ІІІ-ступенів

Носівська ЗОШ І-ІІІ ст. №2 Носівської міської радиНосівська ЗОШ І-ІІІ ст. №2 Носівської міської ради