Участь здобувачів освіти області у ІХ Міжнародному мовно-літературному конкурсі учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка

IMG_6308Із метою вшанування творчої спадщини видатного сина українського народу, виявлення та підтримки творчо обдарованої учнівської та студентської молоді, підвищення рівня мовної освіти в Україні та за її межами, Указом Президента України було започатковано Міжнародний мовно-літературний конкурс учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка.

Традиційно обласний етап інтелектуальних змагань розпочинається цим визначним конкурсом. У змаганні беруть участь учні 5–11 класів закладів загальної середньої освіти, професійно (професійно-технічної) освіти, студенти закладів фахової передвищої та вищої освіти.

Конкурс проходить у декілька етапів від шкільного до загальнодержавного. Цьогоріч обласний етап ІХ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка був проведений 8 грудня 2018 року на базі Чернігівської загальноосвітньої школи І–ІІІ ступенів № 33 Чернігівської міської ради (директор Л. Лесун). У Конкурсі взяли участь  142 учасника.

Із вітальним словом звернулися до учасників конкурсу Віктор Миколайович Довбня, проректор Чернігівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені К.Д.Ушинського, доктор філософських наук, доцент; Ганна Василівна Баран, голова журі обласного етапу конкурсу, завідувач кафедри філологічних дисциплін та методики їх викладання Чернігівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені К.Д. Ушинського, кандидат філологічних наук, доцент.

Конкурс було розпочато концертною програмою. Святковий настрій для учасників створили талановиті вихованці філії Комунального позашкільного навчального закладу «Чернігівська міська школа мистецтв»  та учні Чернігівської загальноосвітньої школи І–ІІІ ступенів № 33.

В умовах компетентнісного підходу до процесу навчання й виховання, передбаченого державною концепцією «Нова українська школа», важливе значення має гармонійний розвиток особистості. Тому завдання на обласному етапі конкурсу містили культурологічний контекст. Учні та студенти  виконували творчі завдання за переглянутим мультфільмом «Садок вишневий коло хати».

Мовно-літературний конкурс підвищує якість національної освіти, є справжнім  святом українського художнього слова та засвідчує, що творчість Великого Кобзаря і в ХХІ столітті спонукає до ціннісного сприйняття історії і сьогодення.

Завідувач відділу роботи з обдарованими учнями  І.А. Вошкіна