ПЕДАГОГІЧНИЙ ДИСКУРС НА ЗЕМЛІ СОФІЇ РУСОВОЇ

Нова школа – це шлях до волі, науки, добробуту

С.Русова

rsУ Ріпкинській гімназії імені Софії Русової відбулося засідання учасників творчої групи керівників закладів освіти області з проблеми «Управління процесом здійснення інноваційної діяльності в системі роботи сучасних закладів освіти». Це вже друга зустріч з початку поточного року, що здійснюється під егідою кафедри педагогіки та психології нашого інституту. У роботі засідання взяли участь завідувачка методичним кабінетом Ріпкинської районної адміністрації Т.В. Полегешко, директор Ріпкинської гімназії Н.М. Корж, заступники директора Н.Л. Мальковець та Н.М. Могильна, педагоги та учні гімназії, члени творчої групи – директори закладів освіти області, а також представники кафедри педагогіки та психології ЧОІППО імені К.Д. Ушинського – завідувач кафедри С.Б. Пономаревський, старший викладач Т.П. Донець. Тема для обговорення та вивчення: «Модель авторської школи «Школа життєстверджуючої педагогіки Софії Русової» як одна з форм Нової української школи».

З вітальним словом виступив С.Б. Пономаревський, науковий консультант творчої групи, котрий наголосив на завданнях, що стоять перед педагогами сьогодні в умовах розбудови «Нової української школи», загалом у період освітніх реформ, побажав учасникам успішної, цікавої та плідної роботи.

Робоче засідання було відкрито літературно-музичною композицією «Із Софією в серці». Учителі та учні виконали гімн гімназії та продемонстрували гостям свої творчі здібності. Теоретична частина зібрання відбулася в музеї – «Центрі педагогічної спадщини С.Ф. Русової», основним завданням якого в гімназії є організація педагогічного колективу в бік вивчення та втілення в практику шкільництва спадщини великого педагога. Завідувачка музею-центру С.О. Гарус познайомила керівників закладів освіти області з творчістю великої просвітительки, цікавими надбаннями, які висвітлювали життя, діяльність Софії  Русової. Н.М. Корж детально розповіла про модель авторської школи «Школи життєстверджуючої педагогіки С.Русової» як одну із форм Нової української школи, наголосила на прикладаї її практичного використання. Директор школи підкреслила, що провідним напрямом педагогічної діяльності вчителів гімназії є навчання та виховання здібних і обдарованих учнів, здатних самостійно, критично мислити й приймати рішення. Софія Русова  першочергове значення у творчому вихованні особистості також надавала розвитку мислення та формування розумових здібностей дитини. Педагоги та учні гімназії підготували та запропонували гостям серію воркшопів: «Інтеграція педагогічних ідей Софії Русової в Нову українську школу», «Формування життєвих компетентностей учнів основної школи (коучинг-технологія «Колесо мрій»)», «Презентація Всеукраїнського освітнього проекту «Відкривай Україну» тощо. Під час їх репрезентації педагоги гімназії довели свою фахову компетентність, майстерність, а учні – креативність, дотепність та кмітливість.

Незабутні враження отримали учасники творчої групи від відвідування Олешні. Тут, на землі, де відбувалося становлення великої просвітительки, відбулося неформальне обговорення результатів роботи творчої групи, учасники якої одностайно підкреслили практичну користь організації виїзних засідань, на яких поглиблюється досвід педагогічної роботи, виникає можливість обговорити нагальні завдання та проблеми управління ЗЗСО, познайомитися з новими ідеями, методичними доробками, побачити в дії роботу конкретних педагогічних методик і технік. Наступне засідання творчої групи керівників шкіл області заплановане в грудні цього року в Чернігові.

Тетяна Донець, кафедра педагогіки та психології,

модератор творчої групи

IMG_20191024_104525