Меню Закрити

Інформація про проведення обласного науково-практичного семінару

31 жовтня 2019 року на базі Чернігівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені К.Д.Ушинського відбувся обласний науково-практичний семінар для методистів РМК (ММК, ММЦ), ОТГ, спеціалістів відділів освіти, які відповідають за роботу з обдарованими здобувачами освіти із проблеми: «Аспекти формування освітнього простору обдарованої особистості в умовах реалізації завдань Нової української школи».

Участь у роботі семінару взяли: 59 осіб із 17 районів, 4 міст, 31 об’єднаної територіальної громади.

Метою семінару було визначення та обговорення науково-методичних підходів до організації роботи з обдарованими учнями; набуття теоретичних та практичних навичок для подальшої діяльності; визначення завдань формування компетентностей обдарованої особистості в умовах реалізації  Нової української школи.

Із вітальним словом до учасників заходу звернувся Віктор Миколайович Довбня, проректор ЧОІППО імені К.Д. Ушинського, доктор філософських наук, доцент. Віктор Миколайович зауважив на тому, що Нова українська школа спрямована на формування ключових компетентностей необхідних кожній сучасній людині  для успішної життєдіяльності.

Завідувач відділу роботи з обдарованими учнями ЧОІППО імені К.Д. Ушинського Інна Анатоліївна Вошкіна детально зупинилися на проблемах і здобутках системи роботи з обдарованими учнями в закладах загальної середньої освіти області.

 На семінарі Дмитро Анатолійович Покришень, завідувач кафедри природничо-математичних дисциплін та інформаційно-комунікаційних технологій в освіті ЧОІППО імені К.Д. Ушинського, кандидат педагогічних наук, доцент та Андрій Петрович Сук, старший викладач кафедри представили проєкт «Інноваційний підхід до проведення Всеукраїнських учнівських олімпіад із навчальних предметів».

Також обговорювалися питання організації діяльності обласної заочної школи для обдарованих учнів «Юний математик» (Ганна Іванівна Тур, методист відділу природничо-математичних дисциплін ЧОІППО імені К.Д. Ушинського) та Всеукраїнського учнівського турніру юних винахідників і раціоналізаторів (Андрій Андрійович Давиденко, професор кафедри природничо-математичних дисциплін та інформаційно-комунікаційних технологій в освіті ЧОІППО імені К.Д. Ушинського, доктор педагогічних наук).

Під час засідання освітньої майстерні «Територія обдарованості» Олена Віталіївна Бикова, завідувач методичного кабінету відділу освіти Менської міської ради та Тетяна Василівна Новик, завідувач районним методичним кабінетом відділу освіти Ріпкинської районної державної адміністрації поділилися досвідом роботи методичних кабінетів щодо залучення учнівської молоді до інтелектуальних змагань, створення сприятливих умов для формування ключових компетентностей обдарованих учнів.

Учасники семінару на заході отримали змістовну інформацію від методистів відділу роботи з обдарованими учнями про організацію інтелектуальних конкурсів серед школярів області як фактору розвитку творчих здібностей особистості та державний супровід і підтримку обдарованих здобувачів освіти.

До участі в семінарі була запрошена завідувач відділу видавництва «Країна мрій» Ольга Олександрівна Кіслощаєва, яка продемонструвала мультимедійний дидактичний контент в організації освітнього середовища.

Методисти та спеціалісти відділів освіти отримали рекомендаційну літературу щодо проведення районних, міських етапів мовно-літературних конкурсів та збірник завдань ІІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад із навчальних предметів 2018/2019 н.р.  

Завідувач відділу роботи

з обдарованими учнями                                                      Інна ВОШКІНА