Меню Закрити

Відбувся семінар на тему: «Підтримка вчителя у процесі змін: як уникнути емоційного та професійного вигорання»

12 листопада 2019 року на базі обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені К.Д.Ушинського відбувся семінар на тему: «Підтримка вчителя у процесі змін: як уникнути емоційного та професійного вигорання». Для участі у семінарі були запрошені учителі, асистенти учителів інклюзивних класів, практичні психологи закладів загальної середньої освіти із районів, міст, об’єднаних територіальних громад області.

До висвітлення проблем із були запрошені педпрацівники відділу інтернатних закладів та інклюзивного навчання ЧОІППО імені К.Д. Ушинського Людмила Зленко та Марина Олександренко; Навчально-методичного центру психологічної служби у системі освіти Чернігівської області Олена Антоненко, Олена Дрозд, Ірина Лісовецька, Людмила Третиннікова; методист ресурсного центру підтримки інклюзивної освіти ЧОІППО імені К.Д. Ушинського Ніна Пименова.

Програмою семінару було передбачено теоретичну та практичну частини.

У теоретичній частині розглядалися питання нормативно-правових аспектів роботи працівників психологічної служби з дітьми з особливими освітніми потребами, ролі Інклюзивно-ресурсних центрів у забезпеченні права дітей з особливими потребами на освіту, організації роботи команди психолого-педагогічного супроводу, висвітлено поняття про синдром емоційного вигорання, стадії та умови виникнення в працівників освітньої сфери, характеристика основних ознак емоційного вигорання педагогів,

фактори ризику і наслідки емоційного вигорання в діяльності педагога та

практичні рекомендації щодо гармонізації психофізичного стану.

У практичній частині запрошені були розділені на підгрупи і проведено тренінг «Профілактика професійного вигорання та розвиток навичок стресостійкості».

Завідувач відділу інтернатних закладів

та інклюзивного навчання                                         Людмила Зленко

Підтримка вчителя у процесі змін: як уникнути емоційного та професійного вигорання