Справжнє професійне перезавантаження

Відбулося навчання (очна сесія) тренерів-педагогів з підвищення кваліфікації вчителів, які здійснюють викладання інтегрованого курсу «Мистецтво» в початковій школі відповідно до Концепції «Нова українська школа», на базі Чернігівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені К. Д. Ушинського.  У цьому навчанні взяли участь 22 особи.

Тиждень справжнього професійного перезавантаження… Лекції, тренінги, майстер-класи, квести, музейний урок – цілковите занурення в мистецтво.

Під час навчання учасники заходу опанували 60-ти годинну програму (модулі «Основні засади реалізації завдань мистецької освітньої галузі в умовах Нової української школи відповідно до нового Державного стандарту початкової освіти», «Концептуальні основи викладання інтегрованого курсу «Мистецтво» на засадах Нової української школи»).

Метою навчання було усвідомлення викликів, що стоять перед початковою школою  і ролі мистецтва в модернізації її змісту, компонентів Концепції Нової української школи; розуміння поняття інтеграції, мистецької інтеграції;  розвиток уміння орієнтуватись у структуризації підручників «Мистецтво»; розуміння структури Державного стандарту початкової освіти; Типових освітніх програм; змісту мистецької освітньої галузі тощо.

Команда висококваліфікованих тренерів – Оксана Колотило, учитель початкових класів та інтегрованого курсу «Мистецтво» Чернігівського ліцею №22 Чернігівської міської ради, кандидат педагогічних наук, Оксана Апанасенко, учитель образотворчого мистецтва Чернігівської ЗОШ І-ІІІ ст. №29 Чернігівської міської ради, Людмила Буланенко, учитель музичного мистецтва Вознесенського навчально-виховного комплексу «загальноосвітній навчальний заклад–дошкільний навчальний заклад» Чернігівської районної ради, Олена Громова, учитель образотворчого мистецтва Чернігівської ЗОШ І-ІІІ ст. №29 Чернігівської міської ради, Валентина Кокодій, учитель музичного мистецтва Чернігівської ЗОШ І-ІІІ ст. №29 Чернігівської міської ради, передавали свої знання, уміння і навички тренерам-педагогам.

Зокрема на базі Чернігівського обласного художнього музею імені Григорія Галагана Оксаною Колотило проведено інтегроване заняття за творчістю династії народного майстра О. Ф. Саєнка. Інтерактивні форми роботи, застосовані на занятті, допомогли створити творчий простір для активного сприймання творів мистецтва. Картини, гобелени «ожили», «заспівали» голосами учасників заходу, які створювали сюжети картин. Саме музейна педагогіка розкрила нові грані для творчого освоєння музейного простору.

У ході самостійної роботи вчителями опрацьовано тему «Моделювання уроків інтегрованого курсу «Мистецтво» та представлено проекти на заліковому занятті, що пройшло у неймовірно творчий і дружній атмосфері.

По завершенню навчання педагогам надано для роботи інформаційні, практичні матеріали в друкованому та електронному вигляді.

Учасники заходу отримали сертифікати тренерів-педагогів з підвищення кваліфікації вчителів, які здійснюють викладання інтегрованого курсу «Мистецтво» в початковій школі відповідно до Концепції «Нова українська школа».