Меню Закрити

УКРАЇНСЬКО-КАНАДСЬКИЙ КОНКУРС ІННОВАЦІЙНИХ ОСВІТНІХ ПРОЄКТІВ

28 листопада на базі обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені К.Д. Ушинського були підведені підсумки міжнародного українсько-канадського конкурсу освітніх проєктів чернігівських учителів. Це педагогічне змагання започатковане ще 14 років тому й є щорічним. Конкурс здійснюють Українсько-канадська Фундація «Україна-діаспора» й кафедра педагогіки та психології ЧОІППО.

Незмінним меценатом цього заходу є професор освітніх технологій Манітобського університету з міста Вінніпег Орест Цап. Українця, що народжений і вихований за океаном, повсякчас цікавить життя далекої прабатьківщини, він переймається новітнім розвитком школи в Україні, його турбують професійні пошуки та здобутки наших педагогів.

З 2005 року конкурс жодного разу не переривався й є по-своєму унікальним для нас, оскільки відбувається виключно на Чернігівщині та більше ніде в Україні. Конкурс залучає всі можливі напрями розвитку української освіти. А серед  конкурсних аспектів враховуються такі:

 • інноваційний характер поданих учителями проєктів; особлива увага приділяється розробкам, створеним у напрямі сучасних технологій, методик і технік навчання та виховання дітей. Увага звертається й на практичність матеріалів, що передбачає можливість їх залучення іншими вчителями, реалізації у вчительській практиці.
 • проєкти подаються виключно українською мовою;
 • для поширення матеріалів конкурсу серед освітянської спільноти доробки, автори яких перемагали в конкурсах, публікуються в міжнародному науково-методичному збірнику статей «Український вимір», що виходить друком на базі ЧОІППО. Збірник активно поширюється в Україні та за кордоном.
 • проєкти конкурсу можуть бути створені з різних навчальних дисциплін і в царині широких сфер освітньої діяльності. Разом з тим, організатори конкурсу завжди пропонують напрями, які вони вважають актуальними, хоча й не обов’язковими для конкурсантів. Це пошуки в галузі демократизації процесів навчання та виховання, шкільних волонтерських рухів, самоврядування в освіті, виховання життєтворчості учнів; різноманітні виховні заходи; проєкти про роль жінки в суспільстві; розробки краєзнавчого, мистецького, історичного характеру; ідеї в розвитку інклюзивної освіти тощо.

Цього року за результатами конкурсних змагань було відзначено чимало авторів цікавих проєктів серед чернігівських освітян. Серед них:

Каленіченко Ніна Михайлівна, заступник директора з навчально-виховної роботи Михайло-Коцюбинської гімназії, вчитель-методист. За упорядкування та як автор методичних рекомендацій «Наш вернісаж». У запропонованому доробку зібрані матеріли з інноваційної діяльності роботи вчителів гімназії з проблеми «Формування ключових компетентностей учнів шляхом використання інноваційних технологій».

Подлевський  Святослав Володимирович, кандидат історичних наук, куратор Бібліотечного Арт-центру. За створення мистецької платформи для креативних ініціатив в Чернігові та репрезентації мистецьких груп на рівні області та міста.

Савенко Надія Сергіївна, вчитель початкових класів закладу загальної середньої освіти № 19 м. Чернігова. За проєкт «Розвиток творчого потенціалу особистості на уроках читання засобами інтерактивних технологій».

Холявко Ольга Іванівна, викладач, Чернігівський професійний ліцей залізничного транспорту. За навчально-методичний посібник «Технології позаурочної роботи з учнями старших класів».

Борох Валентина Миколаївна, учитель історії та правознавства Прилуцької гімназії №1 імені Георгія Вороного. За дослідження-есе «Видатні випускники Прилуцької чоловічої гімназії – борці за незалежність України».

 • Шмаглій Тетяна Михайлівна, викладач точних наук, Ніжинський обласний педагогічний ліцей Чернігівської обласної ради. За навчально-методичне та пошукове есе «Патріотизм: тренд чи потреба?»
 • Холявко Наталія Іванівна, кандидат економічних наук, доцент кафедри фінансів, банківської справи та страхування навчально-наукового інституту економіки Чернігівського національного технологічного університету. За науково-методичний посібник «Розвиток іншомовної комунікативної компетенції у контексті інтернаціоналізації та інформатизації освіти».
 • Кравченко Сергій Вікторович, заступник директора Ладанської гімназії Прилуцької районної ради. За практичний проєкт «Формування демократичного стилю життя учнів євроінтеграційними проєктами для успішної самореалізації в сучасному світі» та серію інноваційних науково-методичних статей в освітніх виданнях.
 • Мітасова Олена Володимирівна, вихователь вищої категорії, вихователь-методист. Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) №17 “Перлинка” комбінованого типу Ніжинської міської ради. За методичні рекомендації «Магія креативу» з розвитку творчих здібностей дошкільників у театрі «Магія мистецтва».
 • Макарова Людмила Григорівна, Прилуцька гімназія № 1 ім. Г. Вороного, учитель географії та основ здоров’я. За навчальний посібник «Антропогенний вплив на зміни клімату (на прикладі м. Прилук)».
 • Скалацька Олена Михайлівна, вчитель образотворчого мистецтва освітнього комплексу «Дорогинський заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів – заклад дошкільної освіти», Ічнянський район. За навчально- виховний  проект творчого спрямування «Майстри-умільці рідного краю».
 • Фролова Алла Іванівна, керівник гуртка із зображувальної  діяльності Чернігівського закладу дошкільної освіти №1. За навчально-методичний проєкт «Пластиліновий живопис».
 • Ганюхіна Олена Сергіївна, вихователь Чернігівського центру соціально-психологічної реабілітації дітей Чернігівської обласної державної адміністрації. За просвітницько-виховний проєкт «Театралізована правова година для молодших школярів «Хай світом править доброта».
 • Бодяко Лариса Валеріївна, вихователь державної гімназії імені К.Д. Ушинського (Новгород-Сіверський). За наукові розвідки з чернігівського краєзнавства: «Дослідження мовних паралелей «Слова о полку Ігоревім» та новгород-сіверських говірок», «Побутування паремій на позначення вірувань у Новгород-Сіверському районі Чернігівської області».

Усі переможці були нагороджені пам’ятними дипломами і грошовими преміями, які від імені мецената Ореста Цапа урочисто вручив ректор Чернігівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені К.Д. Ушинського Анатолій Андрійович Заліський. Функції модератора заходу виконав завідувач кафедри педагогіки та психології Станіслав Борисович Пономаревський. Учителів-переможців підтримали й привітали спеціальними зверненнями меценат конкурсу професор Орест Цап та Повірений у справах Канади в Україні Руслан Кац від Амбасади Канади в Києві.

Усього ж за час існування конкурсу було нагороджено 254 особи з числа чернігівських освітян. Конкурсні урочистості прийшли підтримати учителі міста й області, методисти, науковці нашого інституту, слухачі курсів підвищення кваліфікації.

Конкурс отримає продовження і в наступному 2020 році.

 Інформація кафедри педагогіки та психології