Меню Закрити

Інформація про проведення обласного етапу ХХ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика

Із метою сприяння утвердженню статусу української мови як державної, піднесення її престижу, виховання в молодого покоління українців поваги до мови свого народу Міністерством освіти і науки України за підтримки Ліги українських меценатів вже вдвадцяте проводиться Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика.

Петро Яцик, канадський підприємець українського походження, меценат і філантроп, відомий своїм вагомим внеском у фінансування українознавства на Заході та в Україні. уперше виступив із пропозицією проведення мовного конкурсу серед молоді, у якому за останні роки взяли участь понад 5 мільйонів школярів та студентів із багатьох країн світу.

Обласний етап ХХ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика відбувся 14 грудня 2019 року на базі Чернігівського колегіуму №11 Чернігівської міської ради (директор С. В. Рубан).

Цьогоріч у ювілейному ХХ обласному етапі взяли участь 192 здобувачі освіти Чернігівської області. Це учні 3-11 класів закладів загальної середньої освіти, професійно-технічної освіти, студенти фахової передвищої та вищої освіти із 16 районів області, міст Чернігова, Ніжина, Прилук, Новгорода-Сіверського та 35 об’єднаних територіальних громад.

Учасників конкурсу привітали: Ірина Василівна Лисенко – проректор із науково-педагогічної роботи Чернігівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені К.Д. Ушинського, кандидат педагогічних наук, доцент; Ганна Василівна Баран – голова журі обласного етапу конкурсу, завідувач кафедри філологічних дисциплін та методики їх викладання Чернігівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені К.Д. Ушинського, кандидат філологічних наук, доцент.

Конкурс було розпочато концертною програмою. Святковий настрій для учасників та гостей заходу створили творчо обдаровані вихованці Чернігівського колегіуму №11 Чернігівської міської ради.

Бажаємо учасникам та переможцям конкурсу й надалі зростати інтелектуально та творчо, вірити у свої сили та вдосконалювати знання з української мови.