Меню Закрити

ПРО ЛІДЕРІВ І ЛІДЕРСТВО В ОСВІТІ

19 грудня, в день свята  Миколи Чудотворця  на базі ЧОІППО імені К.Д. Ушинського для заступників директорів з навчально-виховної роботи, які перебували на курсах підвищення кваліфікації, відбувся семінар-тренінг на тему «Лідерство. Я – лідер», організований кафедрою педагогіки та психології. Мета саме такого тренінгу – окреслити портрет освітнього лідера ХХІ століття, показати шляхи, що ведуть до формування лідерських рис, а також створити середовище живого професійного спілкування в колі колег і однодумців.

До участі в семінарі-тренінгу був залучений  заступник директора з навчально-виховної роботи Ладанської гімназії Сергій Вікторович Кравченко, який є сертифікованим освітнім тренером міжнародного рівня й неодноразово брав участь в організації подібних занять у Вінниці, Львові, Києві, Ольштині, Варшаві. У роботі тренінгу взяли участь педагоги-практики курсів підвищення кваліфікації, науково-педагогічні працівники кафедри педагогіки та психології Лавріненко Л.І., Донець Т.П., методист відділу керівних кадрів та координації методичної роботи Пригодій Т.М.

Семінар-тренінг передбачив як теоретико-просвітницьку, так і практичну частини. Учасники познайомилися з метою, правилами та атрибутами тренінгу, були організовані та проведені інтерактивні вправи «Моє ім’я», «Інтерв’ю», «Місія здійсненна чи не здійсненна», «Ділова гра. «Катастрофа», «Контактний літачок», «Інструкція» тощо. Переглянули педагоги також і фрагмент спеціального навчально-пізнавального фільму «Демократична школа».

 Учасники семінару неодноразово розподілялися на групи, в яких активно, зацікавлено працювали в командах, де кожний доводив свою кмітливість, професіоналізм, креативність, дотепність та намагався довести свої лідерські риси.

Усім учасникам цього стартапу з лідерства було надано організаторами методичні матеріали, презентації з теми. У фіналі зустрічі за брейк-кавою керівники навчальних закладів області наголосили, що, на відміну від традиційних занять, тренінгові форми навчання ширше охоплюють потенціал людини: рівень та обсяги її компетентностей (соціальної, емоційної та інтелектуальної), самостійний підхід, здатність до прийняття рішень. Одночасно – це й цікавий процес пізнання самих себе та інших колег, приємне спілкування, ефективна форма опанування знань, інструмент для формування умінь і навичок, важлива форма розширення практичного досвіду. А позитивний настрій учасників заходу – важлива, на нашу думку, його оцінка.

Донець Т.П., старший викладач кафедри

педагогіки та психології, модератор заходу