Меню Закрити

Про Всеукраїнський юнацький водний приз

Щороку влітку до Стокгольму з’їжджається молодь з цілого світу, щоб взяти участь у найпрестижнішому водному конкурсі Stockholm Junior Water Prize (SJWP), переможцю якого вручає нагороду особисто Її Королівська Високість Кронпринцеса Швеції Вікторія.

Основна мета конкурсу – залучити якнайбільше дітей до вирішення проблем забруднення водних ресурсів, нестачі питної води, раціонального її використання.

Україна з 2005 року є учасником Міжнародного молодіжного конкурсу «Стокгольмський юнацький водний приз». Організатором національного етапу Міжнародного конкурсу «Stockholm Junior Water Prize» під назвою «Всеукраїнський юнацький водний приз»  є громадська організація ВГО «УВТ «ВотерНет».

Участь у конкурсі можуть брати учні середніх шкіл, ліцеїв, коледжів – молодь від 15 до 20 років. До участі допускаються проекти, які вже брали або беруть участь в інших конкурсах. Робота може бути представлена одним автором або групою авторів до 3 осіб. Конкурс відбувається в два етапи. Спочатку учні висилають проект е-поштою на адресу організаторів, які розсилають ці роботи на розгляд журі. Після відбору членами журі 30-40 робіт їх автори приїжджають в Київ для захисту роботи перед членами журі. Важливим критерієм відбору є самостійність виконання роботи конкурсантом. Захист робіт відбувається в два етапи – в перший день відбираються 6-10 робіт, які учасники конкурсу (фіналісти) захищають повторно, але вже двома мовами – українською та англійською, і тільки при повторному захисті визначається переможець. Перші три місця нагороджуються цінними подарунками. Крім цього подарунками відзначаються фіналісти та номінанти в категорії «спеціальний приз».

Фінал конкурсу проходить в Києві в Національному технічному університеті України «Київський політехнічний інститут ім. Ігоря Сікорського», який є співорганізатором конкурсу і триває чотири дні. Крім захисту робіт учасників конкурсу та їх керівників чекає цікава пізнавально-інформаційна програма. Урочисте нагородження  переможців Гран-Прі та 2-ого і 3-го місць проходить в Посольстві Швеції в Україні. Гран-Прі конкурсу – скляну краплю вручає Повноважний посол Швеції в Україні. Основна ж нагорода переможцю Гран-Прі – поїздка у Швецію для участі у Stockholm Junior Water Prize.

Лист Міністерства освіти і науки України від 20.12.2019 №4/3778-19 “Про проведення конкурсу “Всеукраїнський юнацький водний приз 2020”

Запрошуємо до участі в конкурсі «Всеукраїнський юнацький водний приз» всіх, кому не байдуже майбутнє нашого довкілля!