Меню Закрити

«УКРАЇНСЬКА ОСВІТА І СУСПІЛЬСТВО: МИНУЛЕ, СУЧАСНЕ, ДОСВІД, ПРОГНОСТИКА»

У перші дні нового календарного року на кафедрі педагогіки та психології відбулася традиційназвітна щорічна науково-практична конференція «Українська освіта і суспільство: минуле, сучасне, досвід, прогностика». Її мета – підсумувати наукові та методичні шукання працівників кафедри, що здійснювалися протягом робочого року відповідно до опрацювання персональних науково-методичних тем, поділитися особистими здобутками, ідеями, фаховими пропозиціями.

У роботі конференції взяла участь проректор з навчально-методичної роботи І.В. Лисенко. Нею було детально проаналізовано урядову Постанову № 1133 «Про внесення змін до Порядку підвищення кваліфікації педагогічних і науково-педагогічних працівників», розглянуто характер цих змін й особливості їх тлумачення.

Наукові доповіді членів кафедри відбулися в режимі круглого столу. Так, завідувач кафедри С.Б. Пономаревський звернувся до присутніх з темою «Тенденції до технологізації в управлінні освітою», доцент Л.В. Іваненко зацікавила проблемою «Милосердя як складова виховної системи Г. Ващенка»; старший викладачТ.П. Донецьрозповіла про практичне значення проведення нетрадиційних занять для слухачів; старший викладач Л.О. Аніщенко доступно репрезентувала метафоричні асоціативні картки як засіб самопізнання. Цікаві життєві приклади згадала доцент Л.І. Лавріненко в контексті теми «Ендоекологія дитини», а старший викладачІ.В. Денісованаголосила на особливостях психосексуального розвитку підлітків. Доцент О.М. Сагач звернулася до проблеми територіальних поділів України на початку ХХ століття, старший викладач Н.А. Бієнко розповіла про специфіку використання психологічного квесту в освітньому процесі. Своєрідним підсумком заходу став виступ доцента В.В. Журова з оптимістичною темою «Гумор в роботі викладача».

Науково-практична конференція завершилася серією різдв’яних привітань та спільною світлиною на згадку.

Реліз кафедри педагогіки та психології