Фінальний етап Х Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка

Відповідно до листа Міністерства освіти і науки України від 31.01.2020  № 1/9-60 «Про проведення фінального етапу Х Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка», згідно з наказом Управління освіти і науки Чернігівської обласної державної адміністрації від 20.12.2019 № 367 «Про підсумки обласного етапу Х Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка» 8 лютого 2020 року на базі Чернігівської загальноосвітньої школи І–ІІІ ступенів № 33 Чернігівської міської ради (директор Лариса Лесун) був проведений фінальний етап конкурсу.

Міжнародний мовно-літературний конкурс учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка відзначається високою активністю серед дітей та юнацтва, проходить піднесено й урочисто.

У творчому змаганні взяли участь тридцять п’ять осіб: двадцять  учнів закладів загальної середньої освіти, три учні закладів професійної (професійно-технічної) освіти, шість студентів закладів фахової передвищої освіти та шість студентів закладів вищої освіти. Учасникам фінального етапу конкурсу були запропоновані завдання, складені Інститутом модернізації змісту освіти Міністерства освіти і науки України. Учні 5–7 класів виконували завдання 2 астрономічні години, 8–9-х класів – 3 астрономічні години, учні 10–11 класів, закладів професійної (професійно-технічної) освіти, студенти закладів фахової передвищої та вищої освіти – 4 астрономічні години.

Конкурсні завдання були доставлені уповноваженим представником Міністерства освіти і науки України Володимиром Хоменком, науковим співробітником відділу проектної діяльності Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти». Почесне право розпакувати завдання фінального етапу Х Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка було надано переможниці ІХ Міжнародного конкурсу Вікторії Джим, учениці 11 класу Держанівського навчально-виховного комплексу І – ІІІ ступенів Носівської районної ради.

Переможців обласного етапу конкурсу, які стали учасниками фінального етапу змагання, привітали й нагородили дипломами та цінними подарунками представник Міністерства освіти і науки України Володимир Хоменко, науковий співробітник відділу проектної діяльності Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти»; Анатолій Заліський, ректор Чернігівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені К.Д. Ушинського, кандидат філософських наук, доцент; Ганна Баран, голова журі обласного етапу Х Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка, завідувач кафедри філологічних дисциплін та методики їх викладання Чернігівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені К.Д. Ушинського, кандидат філологічних наук, доцент.

Святковий настрій учасникам та гостям заходу створили творчий колектив Чернігівської загальноосвітньої школи І–ІІІ ступенів № 33 Чернігівської міської ради та талант-студія «Viva» Чернігівського обласного палацу дітей та юнацтва (керівник В’ячеслав Маховка).

Після завершення змагання роботи учасників області були відправлені до Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти» Міністерства освіти і науки України.