Меню Закрити

Всеукраїнський проект «Мішечок» – як карантинні обмеження перетворити на можливості?

Громадська організація «Міжнародний молодіжний рух «School Recycling World» від 20 березня 2020 року до 22 травня 2020 року запрошує учнівську молодь взяти активну участь у всеукраїнському проєкті «МІШЕЧОК».
Завдання просте – шити екомішечки, щоб у майбутньому користуватись ними у побуті. А ще творчий підхід до справи
допоможе
виграти супер-призи і зрештою, стати рушієм змін у своєму оточенні.
Користуватись своїми торбинками як альтернативним пакуванням при покупці товарів. Заповнити анкету учасника та опублікувати ваш досвід у соціальних мережах до 20 травня 2020 року й отримати можливість виграти приз для себе і своєї школи.
Кожні два тижні організатори будуть розігрувати подарунки серед учасників індивідуальних номінацій в соціальних мережах, а 22 травня 2020 року буде оголошено результати проекту та визначено переможців у груповій номінації які отримають солодкі призи від партнерів та навчальний заклад який отримає супер приз: комплект обладнання для сублімації 5в1 ПРОФІ (устаткування призначена для друку на футболках, подушках, пазлах, чашках, тарілках, кепках, чохлах для мобільних і багато іншого). Результати проекту будуть опубліковані на сайті www.schoolrecyclingworld.org.
У конкурсі можна приймати участь колективно та індивідуально. Головні критерії конкурсу: кількість пошитих мішечків та їх використання в побуті, спроможність вплинути на вирішення певної екологічної проблеми, рівень креативу, рівень технічної реалізації.
Для закладів загальної середньої та позашкільної освіти щоб взяти участь у проекті необхідно повідомити учнів про проект опублікувавши на своїх сторінках у соціальних мережах, платформах внутрішніх комунікацій та сайті навчального закладу інформацію про конкурс; виконати завдання; заповнити онлайн форму https://forms.gle/h5EJy4Aap8NdH1rc6 до 20 травня 2020 року. Опублікувати інформацію про результат реалізації проекту на інформаційних ресурсах навчального закладу.
Організатор проєкту громадська організація «Міжнародний молодіжний рух «School Recycling World» за сприяння Міністерства освіти і науки України та підтримки генерального партнера – компанії PepsiCo Україна.
Актуальність реалізації проекту. За даними ООН, щороку у Світі використовують 5 трильйонів поліетиленових торбинок. При цьому кожного ж року до океану потрапляє 8 мільйонів тонн пластику. Щорічно у світі виготовляють понад 13 мільярдів пластикових пакетів, тобто 300 штук на кожного дорослого. У природному середовищі поліетилен розкладається більше ніж двісті років, а пластик – майже 450 років. Водночас деякі вчені вважають, що пластик лише розпадається на шматочки, які з часом стають меншими.
Наразі про повну або часткову відмову від пластику заявили вже в понад 40 країнах світу. Серед них не тільки країни Євросоюзу, а й африканські та азійські держави. В Україні Законопроєкт №2051-1 “Про заборону пластикових пакетів” прийнято у першому читанні.
При прийнятті законопроекту багато хто задумується: “А чим же замінити пакети?” – вихід є багаторазові мішечки (торбинки). Молоде покоління є тією рушійною силою, що може пришвидшити вже незворотні процеси. Молодь має всі ресурси, щоб навчити старших чомусь важливому і для них може новому.
Переможці проєкту (конкурсу) будуть нагороджені під час урочистостей в своєму навчальному закладі.

Давайте рятувати планету разом!

Лист ГО «Міжнародний молодіжний рух «School Recycling World» від 30.03.2020 №2020/03-02 “Про проведення всеукраїнського проєкту серед учнівської молоді “МІШЕЧОК