Меню Закрити

Інформація про проведення Всеукраїнського конкурсу учнівських творчих робіт «Я – журналіст!»

Конкурс «Я – журналіст!» – це конкурс творчих робіт для учнів 8–11 класів закладів загальної середньої освіти та студентів закладів вищої освіти І–ІІ рівнів акредитації, які мають нахил до вивчення гуманітарних предметів (насамперед української мови та літератури) та цікавляться роботою журналіста, демонструють успіхи в написанні творів, беруть участь у роботі гуртків, секцій журналістики при школах та позашкільних закладах, є активними учасниками конкурсів, олімпіад, учнівського самоврядування – тобто мають здібності, пов’язані зі словом, із інформацією, зі спілкуванням. Метою проведення конкурсу є виявлення та стимулювання творчо обдарованої учнівської молоді, схильної до журналістської діяльності; сприяння її профорієнтації, стимулювання до прояву активної життєвої позиції.

Конкурс не має політичного чи комерційного характеру, участь у ньому – безкоштовна. Усі витрати на організацію конкурсу та відзначення переможців несуть організатори конкурсу – Видавничий дім «ОГО» та його засновник,  Віталій Голубєв, секретар Національної спілки журналістів України. Бюджетні кошти на проведення конкурсу не залучались, не залучаються і не планується залучати.

Упродовж 2009–2019 років учасниками конкурсу стали 3010 учнів 8–11 класів та студентів  закладів вищої освіти І–ІІ рівнів акредитації з 24 областей України та міста Києва. Упродовж останніх років кожна третя робота, що надходить на конкурс, – від учнів з Донецької та Луганської областей. Окрім школярів та студентів, організатори традиційно нагороджують і вчителів, які підготували переможців конкурсу. Більшість переможців пов’язали подальше життя з журналістикою, вступивши до відповідних закладів вищої освіти. Серед перших переможців конкурсу нині вже є члени Національної спілки журналістів України, штатні працівники засобів масової інформації різних регіонів України.

Нагородження переможців відбувається в Національній спілці журналістів України (м. Київ). Торік в урочистій церемонії нагородження переможців узяв участь заступник міністра освіти і науки України (станом на грудень 2019 р.) Петро Коржевський, а відеосюжети про нагородження вийшли в ефірі трьох загальнонаціональних телеканалів – «1+1», «Інтер» та «Україна».

Прийом робіт на конкурс – до 10 листопада 2020 року, нагородження переможців – у грудні 2020 року. Умови участі – у Положенні (додається).

ПОЛОЖЕННЯ про конкурс учнівських творчих робіт “Я – журналіст!”