19 січня відбулася онлайн презентація посібника «Історія Криму першої половини ХХ ст. нариси» для вчителів історії Чернігівщини.
Перший серед низки аргументів, якими Росія виправдовує окупацію Криму, – це нібито належність півострова до етнічних «слов’янських земель». Цей посібник містить матеріали до занять з історії та громадянської освіти (10 кл.) і показує, яким чином провадилася цілеспрямована політика Російської імперії та СРСР, з тим, щоб створювати несприятливі умови для кримськотатарського населення і, навпаки, сприятливі для росіян. Авторський колектив об’єднав відомого історика та есеїста Станіслава Цалика та експертів Академії української преси.
Авторський колектив у складі Валерія Іванова, Станіслава Цалика, Олександра Мокрогуза, Оксани Волошенюк та Раїси Євтушенко відповідали на запитання: «Які міфи щодо історії Криму особливо вражають і є особливо небезпечними тим, що в них можна повірити».
Олександр Мокрогуз, завкафедрою суспільних дисциплін та методики їх викладання ЧОІППО ім. К.Д. Ушинського, розповів про методичну складову посібника і навів приклади використання посібника на уроках історії України в 10 класі.
Друкована та електронна версії посібника поширюються безкоштовно.
Замовити електронну версію посібника можна тут https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdFtP9CpBqNvANe9xV2Turqfp_EG_TQ1XcFlpBd7Uy4ukhFDw/viewform
Переглянути відеопрезентацію ви можете за цими адресами.
https://www.aup.com.ua/videoprezentaciya-istoriya-krimu-per/