Продовжено впровадження профілактичної програми «Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція»

На базі Чернігівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені К.Д.Ушинського відділом планування в системі підвищення кваліфікації та навчально-методичним центром психологічної служби у системі освіти області від 08 до 12 лютого 2021 року в рамках підвищення кваліфікації було організовано та проведено навчання за програмою «Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція» для практичних психологів, соціальних педагогів, педагогічних працівників Чернігівської та Київської областей.

Підготовка педагогів-тренерів за профілактичною Програмою «Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція» для педагогічних працівників, практичних психологів, соціальних педагогів закладів освіти області здійснюється на базі Чернігівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені К.Д. Ушинського з 2017 року. Програма має гриф Міністерства освіти і науки України та рекомендована до впровадження в закладах освіти.

Метою програми є формування обізнаної, впевненої, відповідальної та соціально активної особистості. Програма розрахована на здобувачів освіти 7-11 класів та складається із 4-х блоків, які відповідають базовим компонентам розвитку та становлення свідомої громадянської позиції здобувачів освіти на засадах здорового способу життя. Загалом, навчання за Програмою пройшли 97 педагогічних працівників із числа фахівців психологічної служби та педагогів закладів загальної середньої, позашкільної та професійної (професійно-технічної) освіти. Станом на початок 2020/2021 н. р. вона впроваджується в 117-х закладах загальної середньої, позашкільної, професійної (професійно-технічної) освіти через факультативні заняття, гурткову роботу та виховні заходи працівниками психологічної служби, класними керівниками та заступниками директорів з виховної роботи.

Наразі, за відгуками слухачів, дистанційна форма не стала на заваді навчанню, яке передбачає тренінговий формат. Організаційно-методичний супровід навчання здійснювався методистом відділу планування в системі підвищення кваліфікації Нікітченко Оленою Василівною з урахуванням специфіки проведення інтерактиву в умовах дистанційного навчання. Учасники навчання, проведеного методистом Центру (координатором впровадження Програми в області) Третинніковою Людмилою Андріївною, в ході 5-ти денного онлайн тренінгу відпрацьовували навички впровадження Програми в умовах змішаного навчання з використанням сучасних комп’ютерних технологій. Такий підхід до навчання значно розширює можливості реалізації програми «Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція», підкреслює її актуальність, адаптивність, варіативність та свідчить про створення відповідних умов на базі Чернігівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти
імені К.Д. Ушинського для проведення онлайн навчання в інтерактивному форматі.

Відділ планування в системі підвищення кваліфікації

Навчально-методичний центр психологічної служби

у системі освіти Чернігівської області