Соціально-психологічна підтримка в умовах пандемії. Взаємодія психологічної служби системи світи з суміжними структурами

24 березня 2021 року Олена Антоненко, директор НМЦ психологічної служби у системи освіти Чернігівської області на запрошення Асоціації політичних психологів України долучилася до просвітницько-практичного заходу «Жінки Чернігівщини в умовах COVID-19: проблеми, наслідки, прориви». Захід було організовано спільно з ГО «Спілка жінок м. Чернігова», ГО «Спілка жінок Чернігівщини», Управлінням у справах сім’ї, молоді та спорту Чернігівської міської ради та Чернігівським міським центром соціальних служб та проведено на базі Чернігівського обласного молодіжного центру з дотриманням усіх карантинних обмежень.

Метою зібрання стало підвищення громадської активності та надання соціально-психологічної підтримки жінкам в умовах пандемії COVID-19,  презентація результатів емпіричних досліджень з теми, а головне – бажання напрацювати практичні рекомендації та конкретні кроки з розвитку можливостей соціально-психологічної підтримки жінок в умовах пандемії, окреслити напрями їхньої громадської активності.

Серед учасниць заходу були представниці громадських організацій, соціальних служб, системи освіти та бізнесу, які у інтерактивному форматі Open Space визначали та обговорювали актуальні проблеми у різних сферах життєдіяльності, спричинених пандемією COVID-19. Однією з таких проблем, на думку учасниць, є підвищення рівня психологічної напруги у суспільстві, виникнення та загострення негативних соціальних проявів (насильство, кібербулінг, «групи сметрі» тощо), недостатній ресурс для забезпечення психологічною підтримкою уразливих верств населення.

Олена Антоненко у ході обговорення окреслила можливості та функціональні обов’язки які покладено на психологічну службу системи освіти області, напрями діяльності її працівників щодо забезпечення ефективним психологічним супроводом та соціально-педагогічним патронажем учасників освітнього процесу та наголосила на важливості налагодження системної взаємодії з суміжними структурами з метою надання соціально-психологічної підтримки та активізації просвітницької роботи.

24 березня 2021 року на запрошення заступника начальника Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції – начальника Управління забезпечення примусового виконання рішень у Чернігівській області Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції Ігоря Бондарева заступник директора НМЦ психологічної служби у системи освіти Чернігівської області Ірина Грищенко долучилася до семінару на тему «Правові та практичні аспекти примусового виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб)» для працівників органів державної виконавчої служби. В рамках заходу було висвітлено актуальну для працівників сфер діяльності з високим рівнем психоемоційної напруги тему «Психологічна підтримка та профілактика професійного вигорання».

Намічено подальші шляхи співпраці та обміну досвідом у сфері соціально-педагогічного патронажу дітей сім’ї яких опинилися у складних життєвих обставинах та забезпечення їх правовим та соціально-психологічним захистом, здійснення просвітницької та профілактичної роботи з попередження насильства та порушення прав дітей.