Результати проведення Всеукраїнського відкритого марафону з української мови імені Петра Яцика

Із метою розвитку в учнівської та студентської молоді стійкої мотивації й свідомого прагнення до вивчення української мови Державною науковою установою «Інститут модернізації змісту освіти» та Міжнародним благодійним фондом «Ліга українських меценатів» від 26 лютого до 21 березня 2021 року було проведено Всеукраїнський відкритий марафон з української мови імені Петра Яцика.

Учасниками Марафону на добровільних засадах стали учні 3–11 класів закладів загальної середньої, професійної (професійно-технічної) освіти, студенти фахової передвищої та вищої освіти.

Змагання відбулося в дистанційному форматі на платформі HUMAN у чотири етапи.

Усього до участі в  Марафоні з української мови імені Петра Яцика зареєструвалося 37814 учасників, які виконуючи тестові завдання, продемонстрували свої знання з  української мови. Усі чотири етапи змагання вдалося подолати 11555 конкурсантам, що становить 45 % від загальної кількості учасників. Узяти участь у Марафоні від Чернігівської області виявили бажання понад тисячу здобувачів освіти. До фіналу дійшли 411 конкурсантів із 26 територіальних громад.

30 березня 2021 року відбулася онлайн-конференція з теми «Цифровий Марафон з української мови імені П. Яцика: результати, досвід, виклики». Під час конференції була оприлюднена рейтингова таблиця переможців Марафону, статистика щодо залучення та активності учасників змагання. Заради захисту персональних даних, рейтингова таблиця учасників була сформована з ID-кодів, які конкурсанти отримали в системі HUMAN. Кожен учасник може ввести свій код та побачити загальну кількість балів, а також своє місце в рейтингу.

Здобувачі освіти, які посіли призові місця, будуть нагороджені дипломами. За здобуте перше місце переможці  отримають грошову премію від меценатів. Для подальшого оформлення документації щодо нагородження, на електрону адресу переможця буде надіслано інструкцію із вказівками. Учасники, які пройшли всі чотири етапи, отримають сертифікати, а їх школи спеціальну пропозицію від компанії «Еволюшн Груп». Заклади загальної середньої освіти, учні яких брали участь у Марафоні, до 30 квітня 2021 року можуть приєднатися безкоштовно  до освітнього ресурсу HUMAN,  заповнивши анкету за посиланням https://human.ua/contact-form.