Формування безпечного освітнього простору в школах області

22 квітня 2021 року, Третиннікова Людмила Андріївна, методист Навчально-методичного центру психологічної служби у системі освіти Чернігівської області взяла участь у онлайн-семінарі «Формування безпечного освітнього простору в школах області» для керівників органів управління освітою та директорів шкіл міст Ніжина, Прилук, Новгород-Сіверської міської громади та центрів професійного розвитку педагогічних працівників організованого Управлінням Державної служби якості освіти у Чернігівській області.

У ході виступу Третиннікова Л.А. розкрила діяльність працівників психологічної служби щодо формування безпечного освітнього середовища. Також було окреслено сферу повноважень практичного психолога та соціального педагога і наголошено на співпраці всіх учасників освітнього процесу, як необхідної складової в розбудові безпечного освітнього простору.

Психологічна служба функціонує у 57% шкіл області. Найчастіше звертаються до практичного психолога здобувачі освіти, педагоги та батьки з проблем булінгу в освітньому середовищі. У 2020 році таких звернень надійшло 5995.

Окрему увагу було приділено знайомству із інноваційнним методом вирішення конфліктів мирним шляхом – методу медіації.

Презентовано сучасні профілактичні та навчальні програми для педагогів, працівників психологічної служби, які спрямовані на формування у молоді навичок безпечної, відповідальної поведінки, поваги один до одного, розуміння  та дотримання особистих кордонів.

Зазначено, що навчання за цими програми та методом медіації здійснюється на базі ЧОІППО імені К.Д. Ушинського

за програмами підвищення кваліфікації.

Детальніше у відеозапису заходу нижче.

#ЯкістьОсвіти