Інформація щодо семінару-тренінгу

20 і 26 квітня 2021 року в режимі онлайн відбулися авторські семінари-тренінги з теми «ЗНО-2021 з української мови і літератури: проблеми, досвід, методика підготування», які провела Молочко Світлана Рашитівна, в. о. завідувача кафедри філологічних дисциплін та методики їх викладання, старший викладач, методист відділу суспільно-гуманітарних дисциплін Чернігівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені К. Д. Ушинського, учитель-методист.  У заході, орієнтованому  на вдосконалення  в педагогів компетентностей, що забезпечують якісне підготування здобувачів освіти до зовнішнього незалежного оцінювання (державної підсумкової атестації) з української мови і літератури відповідно до формату 2021 року,  узяло участь 165 учителів української мови і літератури закладів загальної середньої освіти, викладачів закладів фахової передвищої освіти  Чернігівщини. Також долучилися колеги з Полтавської області.

Під час 8-годинних семінарів-тренінгів було розглянуто актуальні питання: особливості проведення зовнішнього незалежного оцінювання з української мови і літератури 2021 року, специфіку програми і сертифікаційної роботи, формат і типологію завдань з української мови і літератури, методику написання власного висловлення, елементи культури мовлення тощо. Світлана Рашитівна зробила акцент на проблемних темах, які потребують особливого розгляду, запропонувала лайфаки з української мови та літератури задля  кращого засвоєння здобувачами освіти навчального матеріалу.  Особливу увагу було приділено роботі з текстами відповідно до сучасних тенденцій міжнародних моніторингових досліджень як основного інструменту формування компетентного мовця і читача.