Хто такий невротик?

Вийшла друком давно очікувана педагогами напрямів соціальної і спеціальної освіти та практичними психологами книга наукових есеїв, що має загальну назву «ПСИХОЛОГІЧНІ АСПЕКТИ НЕВРОТИЗАЦІЇ ДИТИНИ». Її ініціатором, а також провідним автором, упорядником фахових статей і науковим редактором є кандидат психологічних наук, доцент кафедри педагогіки, корекційної освіти та менеджменту Вадим Журов. У виданні досліджуються типи і специфікації невротичних станів у дітей і дорослих, пропонуються дефінітивні ознаки, особливості й класифікації неврозів, (В. Журов, Л. Аніщенко. Н. Бієнко, О. Горелько, І. Грищенко), дослідження нервовості дітей дошкільного віку (В. Журов, Н. Бієнко), особливості психодіагностики соматоформних феноменів у дітей з неврозами (Л. Аніщенко), гіперкінетичні розлади як чинник виникнення дитячих неврозів (Н. Зброєва), стани невротизації молодших школярів, які мають особливі освітні потреби (О. Горелько) та їх профілактика (І. Грищенко),  аспекти діяльності вихователя закладу дошкільної освіти щодо дітей з невротичними порушеннями (Л. Лавріненко).

Окрім науковців, книга спрямована й до педагогів-практиків (психологів закладів освіти, вихователів закладів дошкільної освіти, учителів початкової та середньої шкільної ланки, фахівців з інклюзивної освіти, працівників дитячих реабілітаційних центрів), оскільки має на меті окреслити найбільш поширені аспекти неврозів і невротичних станів у дітей, пропонує освітянам значно поглибити свої знання з цієї надзвичайно актуальної в сьогоденні проблеми. Цікавими видаються й пропозиції авторів, пов’язані з профілактичними діями дорослих щодо дитячих неврозів.

Видання побачило світ завдяки меценатській підтримці родини Базалінських (Ігор Базалінський, Леся Базалінська).

Зацікавлені колеги можуть попрацювати з книгою «Психологічні аспекти невротизації дитини» в науковій бібліотеці Чернігівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені К.Д. Ушинського. Частину накладу, згідно з попередніми домовленостями про науково-методичну співпрацю, було передано кафедрою колегам-освітянам в Україні та за кордоном.

Інформація кафедри педагогіки,

корекційної освіти та менеджменту