Інформація про проведення обласного семінару вчителів словесності «Розвиток творчих здібностей здобувачів освіти в процесі вивчення української мови і літератури та в позакласній роботі»

Відповідно до плану роботи Чернігівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені К. Д. Ушинського 28 вересня 2021 року кафедрою філологічних дисциплін та методики їх викладання було проведено обласний семінар «Розвиток творчих здібностей здобувачів освіти в процесі вивчення української мови і літератури та в позакласній роботі», присвячений актуальним питанням роботи з обдарованою молоддю у процесі навчання філологічних дисциплін.

Цей захід об’єднав учителів української мови і літератури, російської мови та зарубіжної літератури.

Питання «Використання компетентнісно зорієнтованих завдань у процесі підготування учнів до інтелектуальних змагань» висвітлила Світлана Молочко,  завідувач кафедри філологічних дисциплін та методики їх викладання, методист відділу суспільно-філологічних дисциплін Чернігівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені К. Д. Ушинського, учитель-методист. Було акцентовано на питанні впровадження нового Державного стандарту базової середньої освіти 2020 року, формуванні компетентного мовця і читача в умовах Нової української школи, специфіці репродуктивних і компетентнісно зорієнтованих завдань.

Про підготування учнів до Всеукраїнської учнівської олімпіади з української мови і літератури розповіла присутнім Людмила Коткова, доцент кафедри філологічних дисциплін та методики їх викладання, кандидат філологічних наук, яка звернула увагу на творчі завдання інтелектуальних змагань, особливості їх виконання.

Тетяна Матюшкіна, доцент кафедри філологічних дисциплін та методики їх викладання, кандидат педагогічних наук, надала методичні поради щодо написання наукових робіт для участі в конкурсі-захисті Малої академії наук. Було звернено увагу на структуру наукової роботи, нові вимоги до оформлення бібліографії, важливість формулювання теми наукового дослідження.

«Підготування учнів до участі у Всеукраїнських творчих конкурсах для учнівської і студентської молоді» – тема виступу Олексія Гальонки, доцента кафедри філологічних дисциплін та методики їх викладання, кандидата педагогічних наук. Викладач наголосив на особливостях завдань Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка; презентував аудиторії творчий проєкт кафедри філологічних дисциплін та методики їх викладання – хрестоматію «Література рідного краю. Чернігівщина» (упорядник – Ганна Арсенич-Баран).

Відбувся активний обмін думками учасників семінару щодо важливих питань формування сучасної творчої особистості.