Бібліотека Нової української школи як складова сучасного освітнього простору

Під такою назвою 29 вересня 2021 року до Всеукраїнського дня бібліотек на базі Чернігівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені К.Д. Ушинського проведено обласний вебінар для фахівців місцевих органів управлінь освітою, які координують питання бібліотечних фондів (42 учасники).

Ірина Лисенко, проректор з науково-методичної роботи ЧОІППО імені К.Д. Ушинського, кандидат педагогічних наук, доцент відкрила захід, привітала учасників зі святом та  висвітлила  питання щодо особливості впровадження НУШ у базовій школі.

З нормативними  документами щодо забезпечення підручниками та посібниками здобувачів загальної середньої освіти ознайомила педагогів Тетяна Кравець, методист із бібліотечних фондів відділу виховної роботи та позашкільної освіти ЧОІППО імені К.Д. Ушинського. Вона підвела підсумки щодо забезпечення новою навчальною літературою учнів 4-х та 8-х класів та окреслила план роботи з формування дієвого бібліотечного фонду підручників для учнів 5-го класу Нової української школи.

Питання роботи та іміджу бібліотеки закладу загальної середньої освіти озвучила Лідія  Бурцева, методист із бібліотечної роботи відділу виховної роботи та позашкільної освіти ЧОІППО імені К.Д. Ушинського. Було акцентовано увагу на проведенні Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек, який цього року проходитиме під гаслом «Краєзнавство в шкільній бібліотеці: нові традиції та цінності».

Людмила Іващенко, завідувачка бібліотеки міського центру професійного розвитку педагогічних працівників Ніжинської міської ради, надала методичні поради з створення та використання бібліотечного блогу у віртуальному просторі, як інструменту просування бібліотеки.

«Шкільна бібліотека – інформаційний центр закладу освіти»  – тема виступу Ксенії Юхименко, завідувачки бібліотеки спеціалізованої загальноосвітньої середньої школи №1 з поглибленим вивченням іноземних мов (місто Чернігів). Учасникам заходу презентовано авторський тематичний відеосюжет.

Професійний імідж шкільного бібліотекаря

Інноваційні ідеї та сучасні підходи щодо формування дієвого бібліотечного фонду

Бібліотечні блоги та соціальні мережі як інструмент просування бібліотеки у віртуальному просторі